21 березня – Всесвітній день людей з синдромом Дауна
21 березня в світі щорічно відзначається Всесвітній день людей з синдромом Дауна. Вперше він був проведений в 2006 році. Синдром Дауна – не хвороба, а генетична аномалія, обумовлена наявністю в клітинах людини додаткової, третьої хромосоми в 21 пар (21/3). Що ще визначається вашим генетичним складом? Колір ваших очей, колір волосся, або ваш ріст.
Народження дитини з цим синдромом не залежить від способу життя батьків, стану здоров’я, шкідливих звивичок, харчування, достатку, освіти, релігійних переконань, національності. 80% цих дітей родять у молодих батьків (до 35 років).
Приблизно кожен 700-й малюк у світі має синдром Дауна. Щорічно в Україні народжується близько 450 таких дітей.
«Сонячні діти» – так називають людей з синдромом Дауна за їх доброзичливість, відкритість і наївність. Вони по-іншоому дивляться на речі, інакше сприймають світ: він здається їм добрішим.
Соціалізація дітей з синдромом Дауна сприяє їх адаптації.Чим більше вони спілкуються зі звичайними однолітками, тим менш помітно відставання в розвитку, краще психічне та фізичне розвиток таких дітей.А звичайні діти краще розвиваються, коли рано дізнаються про різноманітність, доброту та дружбу.
Діти з синдромом Дауна не відстають в інтелектуальному розвитку в загальному сенсі – у них, як і у всіх дітей, є свої слабкі та сильні сторони.Діти з синдромом Дауна обдаровані не менше, ніж звичайні діти.
Однією з найбільш серйозних проблем для людей з синдромом Дауна є низький м’язовий тонус. Низкий мускусний тонус впливає на мову і моторні навички.Допомогає розмовна і фізична трудотерапія.
Знайомство з однією людиною з синдромом Дауна, не означає, що всі люди з синдромом Дауна такі ж, як він.Ми всі різні.Незалежно від того , скільки хромосом у нас є.
В Україні майже 80% батьків, у яких народжується маляш малюк із синдромом Дауна,відмовляються від дитини ще в пологовому будинку.
Люди не «страждають» від синдрома Дауна. У дослідженні, проведеному Брайаном Скотко, 99% дорослих з синдромом Дауна повідомили, що вони були щасливими в житті.
Ми можемо почати з малого-просто не відвернутися від них, а прийняти як рівних.
https://zhitomir-online.com/