У квітні жителі Житомирщини здали до поліції майже 250 одиниць зброї та спецзасобів
Місячник добровільного роззброєння на Житомирщині, як і по всій Україні, тривав упродовж квітня. Для громадян, які мали у володінні незареєстровані небезпечні предмети, він став нагодою позбавитися їх без будь-яких наслідків для себе або офіційно в законному порядку облікувати.Для ефективності превентивних заходів, що мають на меті убезпечення жителів області від ризиків незаконного зберігання та використання зброї, під час профілактичних заходів поліцейські проводили роз’яснювальну роботу серед населення та перевіряли наявну інформацію про незаконне зберігання заборонених і небезпечних предметів.
Відтак за вказаний період жителі регіону здали до територіальних підрозділів ГУНП 219 одиниць зброї та 27 пристроїв для відстрілу гумових куль. Серед вилученого арсеналу 13 одиниць зброї армійських зразків, 12 – мисливських нарізних карабінів, 172 – мисливських гладкоствольних рушниці та інше.
Також громадяни повідомили до поліції про виявлення або зберігання 30 артилерійських снарядів різних калібрів часів Другої світової війни, 3 протипіхотних мін, 4 ручних гранат та ще кількох сотень боєприпасів до різного виду зброї.
За час профілактичних заходів відповідно до ч. 3 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України було звільнено від кримінальної відповідальності 36 жителів області, які добровільно здали зброю.
Відтак поліція нагадує, що зберігання незареєстрованої зброї чи боєприпасів є караним діянням. Про місце знаходження таких небезпечних предметів необхідно одразу повідомляти до правоохоронних органів. Це дозволить уникнути покарання та врятувати від небезпеки себе й оточуючих, допомогти запобігти кримінальним діянням та трагічним випадкам.
Відділ комунікації поліції Житомирської області
https://www.npu.gov.ua/