Поліція Житомирщини попереджає: щоб не потрапити у халепу, припиніть довіряти незнайомцям!
За минулу добу 12 березня до підрозділів поліції Житомирщини надійшли близько десятка повідомлень про випадки ошуканств. Серед найпоширеніших – купівля товарів через мережу Інтернет, дзвінки псевдобанківських працівників і уявний порятунок з біди родичів.Близько сотні тисяч гривень віддала літня жителька Житомирського району незнайомцеві, який приїхав до її дому. Цій події передував дзвінок на мобільний 80-річної жінки нібито від її дорослого онука. Абонент благав бабусю допомогти йому з фінансами, адже, мовляв, потрапив у ДТП і терміново потребує значної суми.
Невідомому чоловікові, який незабаром з’явився на порозі дому, заявниця віддала усі грошові збереження. За кілька годин дізналась, що з онуком нічого подібного не сталось, а її ошукали негідники.
У Житомирі 53-річна жителька обласного центру повірила невідомому абоненту, який від імені служби безпеки банку повідомив їй про негаразди з її карткою. Для розблокування попросив назвати конфіденційні дані, що жінка і зробила. У результаті отримала після розмови смс-повідомлення про зняття зі свого рахунку майже 5 тисяч гривень.
Жителі Малина, Житомира та Пулинського району довірились авторам оголошень про продаж товарів через різні інтернет-сайти. Малинчанин перерахував на чужий рахунок 5,5 тисяч гривень за перевезення мотоцикла. Житомирянка заплатила за живі квіти майже 3,5 тисячі гривень. А житель Пулинського району віддав 1,5 тисячі за автозапчастини. В усіх трьох випадках заявники так і не отримали замовлених послуг чи товарів, а відтак звернулись до правоохоронців.
За всіма цими фактами нині відкриті кримінальні провадження, у рамках яких поліцейські встановлюють особи пройдисвітів.
Водночас правоохоронці вкотре закликають громадян не довіряти незнайомим людям, які телефонують і сповіщають про неприємності або приходять до ваших домівок з пропозиціями щось вигідно придбати, обміняти грошові купюри, поворожити тощо. Усе це – вигадки шахраїв, щоб легко заволодіти вашими грошима. Не довіряйте незнайомцям, особливо якщо справа стосується фінансових питань. Будьте обережні при здійсненні інтернет-покупок. Серед авторів оголошень вибирайте перевірених продавців. Надавайте перевагу післяоплаті товару.
Відділ комунікації поліції Житомирської області
https://www.npu.gov.ua/