«Поліція – рівновіддалена від усіх політичних сил і працює на забезпечення законності виборчого процесу» – Юрій Олійник

На цьому  керівник поліції Житомирщини наголосив 27 серпня під час  прес-конференції, організованої спільно з громадською мережею ОПОРА.  Темою зустрічі було забезпечення законності та правопорядку під час місцевих виборів. Начальник Головного управління Нацполіції області розповів про визначальний принцип роботи правоохоронців у період виборчих баталій – політичну нейтральність та націленість на забезпечення чесності та прозорості процесу:

– Поліція – рівновіддалена від усіх політичних сил. При цьому ми відкриті до діалогу з журналістами,  громадськими організаціями, активістами, іншими громадянами. Важливим є і момент недопущення втягнення поліції у виборчий процес. Крім того, звертаю вашу увагу на необхідність перевіряти інформацію перед її оприлюдненням для уникнення маніпулятивних ситуацій, а такі, безсумніву, будуть.

Працівники поліції стежитимуть за дотриманням правопорядку та виборчого законодавства і під час агітаційного періоду, і під час волевиявлення громадян на виборчих дільницях.

Крім того, очільник ГУНП розповів про налагоджений механізм співпраці з громадською мережею «ОПОРА» у питаннях як фіксації, так і попередження можливих порушень.

Відповідаючи на запитання журналістів Юрій Олійник розповів про визначену законом відповідальність за порушення виборчого законодавства.

Так, кримінальним діянням вважається:

–    перешкоджання здійсненню виборчого права, роботі виборчої комісії чи діяльності офіційного спостерігача (ст. 157 ККУ);
–    надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або несанкціоноване втручання в роботу Держреєстру виборців (ст.158 ККУ);
–    незаконне використання виборчого бюлетеня, голосування виборцем більше ніж один раз (ст.158-1 ККУ);
–    незаконне знищення виборчої документації (ст.158-2 ККУ);
–    фальсифікація, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації, печатки виборчої комісії (ст. 158-3 ККУ);
–    порушення таємниці голосування (ст.159 ККУ);
–    порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації ( ст. 159-1 ККУ);
–    підкуп виборця (ст.160 ККУ).

Адміністративна ж  відповідальність передбачена за порушення права громадянина на ознайомлення зі списком виборців, за незаконну агітацію, зокрема в «день тиші», за виготовлення агітаційних матеріалів кандидатів (листівки, білборди, друковані ЗМІ) без належного їхнього оформлення тощо.

У свою чергу, координатор громадської мережі ОПОРА у Житомирській області Тарас Чмут розповів журналістам про організацію спостереження за виборчим процесом та механізми виявлення і фіксації порушень:

– Як показала практика попередніх кампаній,  найбільше, до 60%, виявлених фактів, пов’язані з недотриманням нормативних вимог розміщення агітаційних матеріалів. Ще до 20% – це порушення регламенту в роботі комісій різного рівня, у більшості вони не впливають на кінцевий результат і продиктовані або необізнаністю громадян, або намаганням прискорити роботу, але все ж вони не відповідають нормам Закону.

Також Тарас Чмут ознайомив журналістів з календарем перебігу виборчої кампанії та пояснив, чому політична реклама, яка нині заполонила не лише Житомирщину, не може поки розглядатись як агітаційна.

Також спікери прес-конференції відповіли й на інші питання представників мас-медіа, запевнивши, що подібні зустрічі продовжаться й надалі.

 Відділ комунікації поліції Житомирської області 

https://www.npu.gov.ua/

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
5 21 30 img_6080
Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930