18 жовтня в Черняхові Василь Шкляр на запрошення Павла Дзюблика представить свій новий роман про легендарну отаманшу Марусю Соколовську
18 жовтня в Черняхові Василь Шкляр на запрошення Павла Дзюблика представить свій новий роман про легендарну отаманшу Марусю Соколовську
Запрошуємо жителів Черняхівщини
на презентацію книги.
Після шаленого успіху роману Василя Шкляра «Чорний Ворон»(«Залишенець»), продажі якого склали понад 150 тисяч примірників, шанувальники творчості чи не найвідомішого в Україні сучасного письменника декілька років чекали на анонсовану ним історію про ще одну легенду повстанського руху України – отаманшу Марусю. У вересні письменник представив свій роман «Маруся» на Форумі видавців у Львові.
18 жовтня, в суботу, Василь Шкляр на запрошення Павла Дзюблика представить цей роман у Черняхові для інтелігенції Житомирщини. Адже Маруся (Олександра) Соколовська народилася й жила в селі Горбулеві нині Черняхівського району.
Презентація відбудеться у великій залі Черняхівського районного будинку культури. Початок – об 11.00. Вхід вільний.
На заході будуть присутні нащадки славного роду отаманів Соколовських, відомі історики.
За фахом Маруся (Олександра) була вчителем. З березня 1919 воювала в повстанському загоні на Радомишльщині, який очолювали її брати, а після їхньої загибелі — сама Маруся. Загін нараховував 300 кіннотників і 700 піхотинців. У серпні 1919 співдіяв з командуванням І Галицького корпусу. У вересні загін був розбитий (за однією з версій) інтернованим полком угорців (у складі 58 радянської дивізії). Маруся Соколовська загинула.
У романі перед нами постає неординарна, героїчна та майже містична постать: отаманша Маруся, блакитноока красуня із сонячним волоссям. Вона мала б прожити інше життя, але не такі то були часи.
Роман «Маруся» – це історія, яка так потрібна тисячам українців у ці чи не найскладніші та найдраматичніші часи нашої історії: обов’язково додасть наснаги та віри у найкраще нашим громадянам.
Сам Василь Шкляр про свою головну героїню з безмежною любов’ю зазначив: «Ось же вона летить на коні попереду свого загону, отаман Маруся, а над її шапкою розвівається шлик із написом «Смерть ворогам України!». І це вам не Орлеанська Діва, котра воювала іконкою. Моя непорочна Маруся доводила свою правду кулею».
Павло Дзюблик, давній шанувальник творчості прекрасного письменника Василя Шкляра, розуміє, наскільки важливим є роман «Маруся» і для українців загалом, і для земляків нашої легендарної Олександри Соколовської. Тож у Черняхові 18 жовтня чекають на патріотів-книголюбів.