Януковичі і литвини не люблять пенсіонерів
У ніч із 7 на 8 липня Верховна Рада прийняла урядовий проект Пенсійної реформи.
«Влада планує отримати економію Пенсійного фонду за рахунок того, що більшість українців не доживатиме до пенсійного віку. Таку думку озвучив колишній перший віце-прем’єр Олександр Турчинов в ефірі Шустер Live».
Вчені зазначають, що реформою вищезазначені зміни назвати годі. Адже реформу неможливо провести без підвищення заробітних плат, легалізації зайнятості, реформування системи охорони здоров’я.
До того ж пенсії для громадян будуть нижчі, ніж нараховують тепер.
По-перше, уряд пропонує збільшити страховий стаж на 10 років. Тобто на стільки ж років зменшується понаднормовий стаж. За нього законодавством передбачена окрема надбавка. А 10 років стажу — це мінус 75 гривень із пенсії.
По-друге, зміниться формула нарахування пенсії. Для розрахунку братимуть середню зарплату не за останній рік, а за три останні роки. Через таку маніпуляцію база для розрахунку пенсії зменшиться щонайменше на 250 гривень. Як результат — іще 125 гривень із кишені геть. Від такої реформи найбільше постраждають люди, які отримують від 750 до 2 тисяч гривень пенсії.
Микола Азаров заявив про те, що з 2013-го запрацює накопичувальна система. Її мали запустити ще 2008-го. Потім відклали старт на 2010 рік. Але щоб вона запрацювала, треба влити в неї частину доходів нинішнього Пенсійного фонду. Це малоймовірно. Офіційний дефіцит фонду тепер 58 мільярдів, а реальний — 72. Коли питаємо ”що далі?” — уряд мовчить. Чіткої стратегії немає.
Як же проголосували народні депутати за цю горе-реформу? По фракціях: Партія регіонів – 188. “БЮТ-Батьківщина” – 0. “Наша Україна – Народна Самооборона” – 11. Комуністи – 0. “Реформи заради майбутнього” – 18. Народна партія – 20. Позафракційні – 11. До того ж були реально присутніми в сесійній залі всього 143 нардепа.
А як голосували наші земляки?
Були відсутніми на засіданні Павло Жебрівський (НУНС) і Сергій Пашинський (БЮТ).
Микола Рудченко (Народна партія) та Олег Черпіцький (нині позафракційний, хоча пройшов до ВР за списками БЮТу) натисли кнопку «за».
Хитрий лис Володимир Литвин за законопроект чомусь не голосував, хоча вся його фракція одностайно підтримала пенсійну реформу.
Не за горами нові вибори до Верховної Ради. Потенційні кандидати в нардепи вже їздять Україною і роздають народу подарунки та подаруночки. Проте головні «презенти» вони роблять простим людям у парламенті – своєю законотворчістю: приймають грабіжницькі закони.