Жителі Троковицької сільської ради вимагають створити об’єднану громаду з центром в с. Троковичі
В період з 18 по 19 липня у селах Троковичі та Некраші Черняхівського району пройшли загальні збори жителів. Головним питанням, яке вирішувалося на зборах було добровільне об’єднання громад.
На початку зборів обрали голову , секретаря та лічильну комісію. Далі перейшли до обговорення питання добровільного об’єднання. Сільський голова, Сич Михайло Леонідович , розповів загальну інформацію щодо об’єднання та перспективного плану у Черняхівському районі.
Кожен з присутній мав можливість висловити свою позицію щодо об’єднання. Жителі села активно долучилися до обговорення питання об’єднання, а також ставили багато запитань сільському голові щодо проблем села.
Житель села Троковичі , Борис Слісарчук, розкритикував роботу сільської ради та місцевих депутатів, які не можуть впоратися навіть з незаконними смітниками.
Житель села Троковичі , Сич Андрій Вікторович , розповів не тільки про об’єднання, а й про інші проблеми та питання громади. Він заявив, що тільки разом , спільними зусиллями ми зможемо навести порядок у нашому селі.
Далі виступив громадський активіст, Анатолій Мельниченко, який висловив свою позицію щодо об’єднання громад. “Село Троковичі найбільше село в Черняхівському районі по кількості населення, у нас найкраще транспортне сполучення з Черняховом та Житомиром, ми знаходимося найближче до обласного центру, тому я вважаю, що центром об’єднаної громади має бути саме село Троковичі. Сьогодні ми маємо прийняти рішення та чітко заявити, що ми готові до об’єднання , виключно якщо центром об’єднаної громади буде с. Троковичі.”
Після обговорення, перейшли до голосування. 93 з 95 присутніх підтримали позицію, яку висловив Анатолій Мельниченко та проголосували, що вони готові до об’єднання , виключно якщо центром об’єднаної громади буде с. Троковичі.”
19 липня пройшов схід села Некраші. Тут жителі одноголосно підтримали аналогічне рішення. А вже 21 липня сесія Троковицької сільської ради затвердила рішення сходу сіл. Станом на сьогодні вже направлено звернення до Черняхівської РДА, Житомирської ОДА та Кабінету Міністрів України з вимогою:
1. Скасувати Перспективний план об’єднаної територіальної громади з центром у с. Високе в частині включення до складу даної громади Троковицької сільської ради.
2. Передбачити у Перспективному плані створення об’єднаних громад – об’єднану громаду з центром у с. Троковичі.
Мельниченка Толіка – на голову громади!
Іван, хороша ідея – підтримую. Правда треба ще в Толіка запитати чи він хоче йти на голову сільради?
Як на мене, то у нас в Троковичах має бути створена повноцінна команда, яка разом піде на вибори. Хтось на сільського голову, хтось в районну раду, в сільську. Це має бути одна команда, яка буде разом працювати!
Олександр, така команда вже створюється!.. Особисто я буду балатуватися в депутати Черняхівської районної ради, щоб там відстоювати інтереси жителів села Троковичі та Некраші.
І не все ще пропало, я дивлюся. не всі хникають і жаліються на владу. Є люди, які намагаються змінити щось. Боріться!
Невже 93 особи з понад 2 тис мешканців є достатньо визначальним враховуючи різницю в кількості та пропорційності. А якщо взавтра Михайло Сич збере свої альтернативні збори, а ще й з підписами більшої кількості селян за існуючий перспективний план, це ж хаос розбрат та анархія буде тоді якась?! А от я особисто виступаю за єдину громаду в існуючих межах районну і виступаю збереженя реформованих інститутів сільських голів при зменшенній кількості сільських депутатів. Необхідно провести спрощеня і часткову оптимізацію апарату та інфраструктури сільської ради. Сільска рада має стати повноправним розпорядником землі, як це було раніше, більшість акцизних зборів, податків на доходи фізичних осіб мають залишатись на місці. А робити удільні клаптикові піар – громади, мініклани та мікрокнязівства на чолі ультастаростами використовуючи передвиборчу риторику не є мудрим. Вже в історії таке було коли в 60 роках минулого століття проводили експерименти з поділами та об*єднаннями і ні до чого це так і не привело, старше покоління знає, може підтвердити.
На мою суб’єктивну думку, щоб дійсно Троковичі вийшли на новий і результативний шлях розвитку, треба в першу чергу, обрати достойного голову сільської ради, а як на мене в жодному с тих хто планує балотуватися на голів, я не бачу чесності намірів, кожен з них хоче побути при владі і використати всі привілегї з цього (землі, гроші, зв’язки). Моя думка також збігається з багатьма думками жителів сіл Троковичі і Некраші, що Мельниченко Анатолій став би високоморальним головою, який зміг би село Троковичі вивести на новий рівень в розвитку, змінити політику сільської ради більш на соціальну, незалежну, де дійсно діє верховенство права, і де головним важилем у вирішенні всіх питань є територіальна громада. Анатолій ще не встиг заплямувати свою репутацію корупційними діяннями, він має принципову і чітку позицію.