Подаруймо друге життя Новоборівському краєзнавчому музею

«Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього» – ці слова Максима Рильського, вимагають значно більшої уваги, ніж ми думаємо.Адже історія, традиції, культура та спадщина нашого народу заслуговують поваги, пізнання та відновлення в сучасності. Як рослина потребує води, так і безцінні історичні пам’ятки потребують реставрації. Потребує нового життя й дихання – Новоборівський краєзнавчий музей, котрий, сподіваємось, стане перлиною Новоборівської територіальної об’єднаної громади.

Власне нещодавно в цьому музеї відбулося установче засідання Ради музею. Очільник Новоборівського музею Олександр Голяченко представив членам ради своє бачення розвитку скарбниці історичних цінностей. Зокрема, Олександр Сергійович прагне створити п’ять основних експозицій:

  1. “Селянська хата – Ремесла та побут жителів українського Полісся”.
  2. “Українська світлиця”
  3. “Історія населених пунктів, підприємств, установ, організацій Новоборівської ОТГ”.
  4. “Археологія та геологія рідного краю”
  5. “Трагічні сторінки історії рідного краю”

За круглим столом запрошені затвердили персональний склад музейної ради, схвалили Концепцію розвитку музею та обговорили Програму розвитку музейної справи у Новоборівській ОТГ на 2017 рік. Зокрема, основними завданнями програми є: вирішення питання початку ремонту Новоборівського краєзнавчого музею; створення або ремонт музейних кімнат, краєзнавчих куточків у селах Кропивні, Небіжі, Фасовій, Ягодинці; поповнення, оновлення та осучаснення музейних експонатів; поліпшення матеріально-технічного стану музеїв; поліпшення екскурсійного обслуговування; проведення науково-краєзнавчої діяльності та науково-дослідницької роботи; гідне представлення та престиж Новоборівської громади.

У преамбулі програми також згадали про важливу роль краєзнавчих музеїв у збереженні пам’яток матеріальної і духовної спадщини. Великий вклад у розвиток музейної справи у нашому краї внесли патріоти-краєзнавці: А.В. Юхименко, С.Ф.Цимбалюк, М.С. Яремчук, Є.А. Щерблюк, Л.М. Тичина, В.О. Щербина, (селище Нова Борова), О.Й. Любименко, П.Н. Герасимов (село Кропивня), В.С. Андрійчук (село Небіж), К.М. Пархомчук (село Фасова) та інші.

Витрати для реалізації програми передбачаються з коштів місцевого бюджету, залучення коштів фізичних та юридичних осіб, а також фінансові надходження від спонсорів, інших джерел.

Охочі допомогти у добрій справі – долучайтеся!

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
32 p1010265 122 dsc02544
Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031