У Хорошеві відбувся прикладний тренінг з розробки стратегії розвитку громад

У п’ятницю, 9 лютого, у Хорошівському будинку культури спеціалісти місцевої селищної ради презентували перші напрацювання в написанні стратегії розвитку громади. Водночас прибулі на захід спеціалісти Центру розвитку місцевого самоврядування змогли надати прикладні поради для покращення процесу в майбутньому.Питання розробки стратегії розвитку викристалізувалося у Хорошівській селищній раді влітку минулого року. Відповідно тоді ж і була створена робоча група з виконання встановленого завдання.

«Протягом кількамісячного терміну збиралися та систематизувалися дані щодо економічних та соціальних показників громади, яка була утворена лише наприкінці 2016 року. Для визначення першочергових цілей було проведено анкетне опитування понад 400 громадян з усіх населених пунктів», – звітує про проведену роботу начальник відділу економічного розвитку та інвестицій Хорошівської селищної ради Тетяна Городнюк.

Такі дані допомагають змалювати загальне коло наявних проблем та ресурсів для їх вирішення. Проте такої статистики для повноцінного аналізу потреб населення поки недостатньо. Про це стверджують спеціалісти Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, які на запрошення депутатів Хорошівської громади погодилися долучитися до підготовки місцевої стратегії та надати експертну допомогу в її розробці.

«Наразі є висновок, що для якісної оцінки потреб населення громади, яке налічує майже 17 000 чоловік, треба відповіді від 1 200 респондентів з різних фокус-груп. У цьому напрямку ми маємо попередню домовленість з фаховими соціологами щодо проведення такого дослідження», – розповідає радник з просторового планування та управляння ресурсами Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Гнітецький.

На даний же момент хорошівці у своєму баченні розвитку громади ставлять на перші місця створення сприятливого інвестиційного клімату, плідне використання природних ресурсів, боротьбу з безробіттям, ремонт доріг. За словами Олександра Гнітецького, для Хорошівської громади з багатим ландшафтним та геологічним потенціалом треба створити детальну карту наявних запасів для подальшого залучення інвестицій.

Крім того, у процесі тренінгу перед аудиторією виступили фахівці із впровадження інноваційних ідей в економічному розвитку. Так директор Житомирського центру туризму та краєзнавства Віталій Святненко окреслив шляхи створення привабливих туристичних маршрутів в межах селищ та сіл громади, а спеціаліст з енергоефективності та альтернативної енергетики Євген Перепелиця розповів, які переваги у використанні сонячних електростанцій на індивідуальному та промисловому рівнях.

За підсумками зустрічі були окреслені додаткові напрямки подальшої співпраці із залученням ширшого експертного кола та активних громадян.

http://zhitomir.today/

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
8 13 23 100_1023
Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930