Бути чи не бути сільським ФАПам на Малинщині?

Медицина та її фінансування — тема «гаряча». На жаль, хронічне недофінансування галузі, не позбавляє її актуальності протягом тривалого часу. Станом на початок листопада недостатність по заробітній платі усім медикам – і районним, і міським – становила не мало-не багато сім(!) мільйонів гривень.
На останній позачерговій сесії міської ради яка відбулася 11листопада, депутати міської ради проголосували за спрямування коштів державної стабілізаційної дотації у сумі 1 млн. 200 тис. гривень, на заробітну плату медикам. Району з державного бюджету було передбачено меншу суму такої ж дотації — 655 тис. гривень.
Проте депутати районної ради спрямували її на вирішення інших питань. А на вищезазначені цілі ними було виділено лише 100 тис. гривень з районного бюджету. Хоча про катастрофічне недофінансування галузі медицини Малинщини вони не могли не знати. Про те, що медицині найсутужно, їм ще раз наголосив з трибуни сесії районної ради міський голова Олексій Шостак, який разом і з заступниками та секретарем ради були присутні на цьому зібранні.
Очільником міста було озвучено прохання спрямувати кошти (в сумі 481 тис. грн.) аби медики могли отримати заробітну плату за жовтень. Натомість депутати узяли, як то кажуть, цю інформацію до відома, а передбачили лише незначну частину від потреби. Тож владі міста не залишилося нічого іншого, як думати самостійно.
І якщо нагальні питання щодо зарплати вона якось «закрила», то стратегію порятунку медицини Малинщини почала вибудовувала постійна комісія з гуманітарних питань міської ради, яка зібралася напередодні, 10 листопада.
Недофінансування було відчутне і в минулому році. Чому ж таким болісним воно стало саме зараз? Виявляється, грошей і на зарплату, і на інші цілі держава дає рівно стільки, скільки передбачено по нормативах, тобто з розрахунку на жителів.
Для сільського медицини це означає, що на кожен ФАП має бути навантаження не менше 300 осіб. У реальності картина наступна: з 38 працюючих ФАПів Малинщини 23 є понаднормовими. Тобто такими, які мають утримуватися за рахунок місцевих бюджетів.
Таким чином виникло питання щодо утримання ФАПів. І його стала вирішувати робоча група, утворена з ініціативи гуманітарної комісії депутатів міської ради. До робочої групи увійшли міське та районне керівництво, головні лікарі, бухгалтери лікувальних закладів, депутати міської та районної рад, сільські та селищні голови.
Як було озвучено на засіданні групи, сільські ради, які мають такі «понаднормові» ФАПи, отримали ще влітку офіційні листи. Суть їх зводилася до того, що грошей на утримання медичних закладів не вистачає, тож надайте пропозиції, що робити далі. Але відповіді керівництво Центру ПМСД не отримало. Одна, щоправда відповідь, щодо ФАПу у Лісній Колоні, надійшла:грошей на утримання громада не має, але проти закриття. Така думка – не виняток, а швидше характеризує загальну картину.
То що ж робити? Новий рік – не за горами, питання ФАПів чекати не може. Зійшлися на тому, що керманичі району проводитимуть особисті бесіди з очільниками сільських громад та разом вирішуватимуть майбутнє цих медичних підрозділів. Яким буде рішення: чи залишити ФАП на утриманні району і села, чи лише села, чи реорганізувати його, чи приєднати до сусіднього — поки що невідомо.
І на додачу до цієї немаленької проблеми, маємо ще одну: з нового року комунальні послуги медичних закладів лягатимуть узаконено «на плечі» місцевих бюджетів. На практиці, сільські ради мають перераховувати субвенцію до міського бюджету, а вже з того — відбудеться оплата компослугів закладів охорони здоров’я. Як це буде відбуватися, побачимо вже з нового року.

fap-malyn

За матеріалами сайту http://www.infomalin.biz/

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
1 11 19 100_1020
Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031