На запах корупції: Житомирський Держгеокадастр віддав бозна-кому всі землі запасу й резерву на Черняхівщині

Жителі Черняхівського району потребують громадських пасовищ – дзуськи! Воїни антитерористичної операції хочуть отримати землю – обійдуться! Саме так вирішив обласний Держгеокадастр.

Слова «земля» та «український селянин»  споконвіку знаходилися в одному смисловому полі, але дуже часто перше з них ставало синонімом до слова «мрія».Причому недосяжна.

Це не про городи з їхніми сотками. Мова про  сотні й тисячі гектарів, які мають  давати прибуток і сучасному селянинові, а не лише інвесторові, котрий часто не платить за паї  або виснажує ґрунти, не дотримуючись норм їхнього обробітку, або  знімає родючий шар землі і вивозить її геть.

Жителі Черняхівщини ще не забули, що сталося   не так давно  в селі Городище Черняхівського району. Важка техніка «інвестора» в цьому селі змервила родючий шар ґрунту, нібито формуючи ділянки під смородину, знищила посіви багаторічних трав, викопала великі ями, порозбивала дороги й поламала мости. Потім «інвестори» вивезли місцеву глину, багату на каолін, і зникли безвісти.

j-XTb9liHjM

Після цього Держкомрезерв щедро роздавав зайшлим інвесторам землі на території Селецької, Очеретянської, Жадьківської, Пекарщинської, Дівочківської та інших сільських рад, не порадившись ні з районною владою, ні з місцевим самоврядуванням.

Але те, що сталося в нинішньому січні, – в жодні рамці не вписується. Біля двох тисяч гектарів державних земель запасу й резерву на Черняхівщині Головне управління Держгеокадастру в Житомирській області щедро віддало двом панам: Володимиру Мельнику й  Олександру Гуцолу нібито для їхніх фермерських господарств. Причому ця земля –в різних куточках Черняхівщини у вигляді  79-ти ділянок.

Копия-12

В.о. зазначеного управління двадцятидев’ятилітній Віталій Ясан, мабуть, через свою недосвідченість не знав, що за законом фермерська земля має бути в одному місці… Але він дуже, дуже старався бути законослухняним: старанно виконував  одне з доручень тоді ще Віце-прем’єр-міністра  України Володимира Гройсмана ,  згідно з яким передбачається спитати в сільських голів, як вони дивляться на те, що землі на території їхніх сільських рад комусь надають. Пан Віталій старанно надіслав сільським головам такі власноруч підписані листи – запити, датовані 15-м січня. Тільки коли надіслав, якщо перший із них дійшов до адресата чомусь тільки 23-го після обіду (у п’ятницю), а інші приходять ще й досі?

Таким чином 10-денний термін, який дається сільським радам на висловлення власної позиції, сплив. Не встигли сільські голови висловити свою думку про виділення земель панам Мельнику і Гуцолу – тож Житомирський Держгеокадастр безперешкодно може віддавати їм землю. Що він і зробив, причому вже 19 січня (саме ця дата стоїть на відповідних документах).

Хоча раніше чомусь не давав ці самі землі фермерам Черняхівщини, мотивуючи відмову то  належністю ділянок до водного фонду, то розміщенням на них високовольтних ліній електропередач…

Інша справа, що пани «фермери» Мельник і Гуцул із цією землею робитимуть. Застовплять і не платитимуть, як, за словами очевидців, роблять це в інших регіонах України? А потім продадуть корпоративні права на неї комусь іншому?

Жителі Черняхівщини не збираються терпіти такого беззаконня. Тому сільські й селищні голови району – члени районного відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад – написали листи з приводу цього неподобства в усі органи виконавчої влади. Цим питанням займається і Черняхівська районна рада. Із цього самого  приводу вже є ряд колективних звернень і до народного депутата України Павла Дзюблика .

Тож питання потребує негайного вирішення.

images

 

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (5 голосів, середнє: 4,20 з 5)
Завантаження...

3 коментарі to “На запах корупції: Житомирський Держгеокадастр віддав бозна-кому всі землі запасу й резерву на Черняхівщині”

  • Черняхівець says:

    Так якщо тут пряме порушення закону, то в чому справа? – заява, суд, профіт. Обов’язково напишіть чим ця історія закінчиться

  • Юрій Малашевич says:

    Головне управління Національної поліції в Житомирській області в такому випадку повинно встановити, яким чином посадові особи Житомирської області вигадали злочинну схему «заробітку», а також яким чином завдяки певним управлінським рішенням було доведено ситуацію до такого стану?!
    Згідно з чинним законодавством у сфері землекористування, землі запасу можуть бути передані в оренду при умові проведення відкритих торгів.
    Можливо таке, що вище зазначені посадові особи, всупереч Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації», внесли неправдиві відомості до матеріалів державних експертиз. Якщо ця версія може бути підтверджена поліцією, тоді слідчим відділом має бути відкрито кримінальне провадження за статтею 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

  • Андрій says:

    Бєспрєдєл. Ні стиду, ні совісті.

Залишити коментар

Gallery
17 20 100_1528
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031