В Коростишівському і Хорошівському районах створять підприємство, яке займатиметься утилізацією відходів каменеобробних підприємств

Тема переробки або ж утилізації відходів каменевидобувних та каменеобробних підприємств, ніколи не втрачала своєї актуальності для Житомирщини. Так на сьогодні, в області нараховується близько 1 100 подібних підприємств, відходи від роботи яких завдають нищівного удару по екології регіону. 

Валерій Ясинецький, заст. начальника управління промисловості, розвитку інфраструктури та туризму Житомирської ОДА: «Фахівці проводили аналізи та підрахунки, за допомогою яких було встановлено наступні об’єми накопичування: техногенні тверді мінеральні відходи  від переробки природного каменю (типу габро, граніту) – понад 60 тис м3; пульпа – майже 50 тис м3 після розпилювання та шліфування відповідних каменів».

Вирішення даної проблеми влада області вбачає у створенні КП «Еко-сервіс», основним напрямком діяльності якого буде збирання, оброблення, перевезення та утилізація відходів на спеціальних полігонах, які в свою чергу планують відкрити на території Коростишівського та Хорошівського районів.

 

Валерій Ясинецький, заст. начальника управління промисловості, розвитку інфраструктури та туризму Житомирської ОДА: «Основним напрямком діяльності КП буде: збирання, приймання, оброблення, перевезення та реалізація продукції з відходів; розміщення  та утилізація відходів на спеціальних полігонах. Попередньо плануємо створення полігонів у 2-х районах, де найбільше каменеобробних підприємств – Коростишівський та Хорошівський».

Питання створення даного підприємства було винесене на розгляд постійної комісії з питань бюджету і комунальної власності Житомирської обласної ради, 22 травня. Під час обговорення, члени комісії вносили свої пропозиції щодо  роботи майбутнього підприємства та пошуку джерел наповнення його бюджету. Серед них – вторинне використання відходів каменеобробних підприємств та виготовлення з них будівельних матеріалів.

Олександр Чорноморець, депутат Житомирської обласної ради: «Нам потрібно буде не на полігон вивозити ці відходи, а переробляти їх. В свій час ми робили лабораторні дослідження пульпи, то вона абсолютно підходить для виготовлення будівельних матеріалів, а саме: бордюрів, плитки і т.д. У нас є бази де переробляти, і там займатимемося виготовленням будматеріалів, а не просто будемо посередником між підприємцями та смітником».

Щодо питання фінансування та подальших перспектив підприємства, перший заступник голови Житомирської обласної ради Сергій Крамаренко повідомив, що наразі ведуться перемовини з Міністерством регіонального розвитку, щодо можливості залучення коштів по програмі секторальної підтримки.

Сергій Крамаренко, перший заступник голови Житомирської обласної ради: «З цього питання ведеться робота з Міністерством регіонального розвитку. Є програми секторальної підтримки і ми маємо надію, що наше підприємство отримає дану допомогу аби більш системно підійти до цієї теми. Тобто, ми зможемо розраховувати не тільки на наші ресурси та ресурси підприємців, але й на допомогу державних програм, які направлені на поліпшення екологічної ситуації. Я можу вам доповісти, що перемовини наразі тривають і тому маємо надію, що підприємство матиме не тільки гарну ідею але й державне фінансування».

http://zhitomir.life/

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
dsc083613 14 dsc02544 p1000148
Квітень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930