![dsc083613 dsc083613](https://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/landscape/thumbs/thumbs_dsc083613.jpg)
![17 17](https://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_dsc04830.jpg)
![19 19](https://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_dsc05255.jpg)
![img_1073 img_1073](https://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_img_1073.jpg)
30 серпня 1941 року в Житомирі на розі Гімназійної й Бердичівської вулиць за вказівкою Кремля було вбито борців за волю України – Миколу Сціборського та Омеляна Сеника. Ці визначні діячі українського націоналістичного руху були членами Проводу Українських Націоналістів. Микола Сціборський – житомирянин, підполковник армії УНР, співзасновник Організації Українських Націоналістів, теоретик українського націоналістичного руху, творець “Націократії”. Омелян Сеник, родом із Яворова, – 9-й крайовий Командант УВО, член Вищого Проводу ОУН, головуючий на II Великому Зборі ОУН у Римі.
Могила героїв знаходиться на подвір’ї Спасо-Преображенського кафедрального собору Житомира.
Минулоріч наш сайт повідомляв, що завдяки сприянню голови Черняхівської районної організації ВО “Свобода” Юрія Малашевича було оновлено написи на надгробку могили М.Сціборського та О.Сеника.
Нині ж Житомирська «Свобода» запрошує всіх патріотів на урочисте відкриття пам’ятника Миколі Сціборському та Омеляну Сенику , яке відбудеься 28 березня 2014 року (у п’ятницю) на подвір’ї Спасо-Преображенського кафедрального собору Житомира .
Початок заходу – о 17.00