Медична «реформа» таки докотилася й до Черняхівщини

Ще на початку цього року, за даними звіту ЦРУ США, Україна займала восьме місце за рівнем смертності населення. Уже в червні, за новими даними звіту цієї ж служби, ми були на другому місці (15,75 осіб на 1000 жителів). На першому місці за рівнем смертності стояла Південно-Африканська Республіка (17,36 осіб), слідом за Україною йшли Лесото (15,02), Чад (14,85), Гвінея-Бісау (14,77), Росія займала 10 місце (13,97 осіб).
Нині ж Україна вийшла на перше місце в світі за смертністю. Про це говорить відомий український правозахисник Євген Захаров. Показник складає 19,2 осіб на 1000 жителів. Захаров вважає, що одна з головних причин такої ситуації – це нинішня державна політика в галузі медицини, так звана медична «реформа». Тепер ця «реформа» докотилася і до Черняхова.
Як відомо нашим читачам, питання про створення Центру первинної медико-санітарної допомоги, що стало б стартом до закриття фельдшерських пунктів у 14 селах району, було зняте з розгляду самими депутатами на передостанній сесії Черняхівської районної ради влітку.
На останній сесії районної ради, яка відбулася нещодавно, депутати мали зробити вибір: підкоритися безглуздим забаганкам «вертикалі влади» чи подумати про дітей, своїх стареньких батьків, самотніх і беззахисних сусідів.
Перед голосуванням цього питання до депутатів райради звернувся депутат Житомирської обласної ради від Комуністичної партії України, заслужений лікар України Василь Нагурний. Він зазначив, що вся країна бунтує проти медичної «реформи» і лише 1 відсоток людей оцінюють її позитивно.

SDC13788

Проте провладна більшість у районній раді не почула заслуженого лікаря України. Проти створення зазначеного центру проголосували лише три депутати: Михайло Марчук (лікар Вільської амбулаторії), Анатолій Підлісний (Директор ПП «Атлант») та Наталя Ковшевна (голова постійної комісії з питань освіти, культури й духовності райради). Утрималися, не віддавши свої голоси за старт медичної «реформи» в районі, члени фракції ВО «Батьківщина» в Черняхівській районній раді: Руслан Мазур, Сергій Невмержицький, Олександр Свірчевський, Олександр Трохимчук і Володимир Троценко (заступник голови райради), голова постійної комісії райради з питань агропромислового розвитку, земельних відносин та екології Віктор Гуменюк, Михайло Ченков («Наша Україна»), головний лікар Ксаверівської амбулаторії Олександра Вигівська та Василь Клеван («Єдиний центр»). За медичну реформу в образі Центру первинної медико-санітарної допомоги проголосували всі депутати від Партії регіонів, Народної партії, СДПУ (О), «Фронту змін», «Удару», «Сильної України», Соціалістичної партії України, Комуністичної партії України, які були присутні на сесії, а також члени фракції ВО «Батьківщина» Володимир Бондарчук і Леонід Богуш (голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики, правопорядку та прав людини).
Головний лікар Черняхівського ТМО Віталій Ніколайчук кілька разів присягав із трибуни районної ради, що не буде закрито жодного фельдшерського пункту в районі. Хоча всі прекрасно розуміли: створення Центру – це старт медичної «реформи», однією зі складових частин якої є оптимізація мережі – закриття медичних закладів у невеликих селах. А потім – і лікарні в Черняхові (влада планує створити в області 9 госпітальних округів, і Черняхівське ТМО перетвориться на лікарню лише терапевтичного профілю, бо центром нашого округу стане Червоноармійськ). Так що людям ( і стареньким, і з малими дітьми) доведеться їздити в Житомир, Червоноармійськ чи ще кудись. Пологове відділення в Черняхові також закриють.
Сфера охорони здоров’я потребує змін, але не таких, які погіршують доступ населення до медичної допомоги. «Реформи», які ми спостерігаємо, мають на меті скорочення дефіциту бюджету. Це скорочення мережі медичних, культурних, наукових та освітніх установ. Зменшення видатків на їхнє утримання та перерозподіл коштів на інші, “більш важливі”, потреби.

SDC13785 (2)

Члени фракції ВО “Батьківщина” утримуються від голосування за медичну “реформу”.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (5 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

6 коментарів to “Медична «реформа» таки докотилася й до Черняхівщини”

 • Юрій Малашевич says:

  “Харе покращувать”. В Україні вже 15 місяців падає промислове виробництво, за даними держ сужби статистики тільки в серпні-вересні понад 5 %. Про що йде мова? Будь-який лікакр буде говорити смертельно хворому що все буде добре, що він видужає і ніколи не помре, позаяк він за це отримує зарплату і посадове підвищення. Житомирщину, і зокрема наш район, що левову частку внутрішніх доходів отримує від експорту граніту на зовнішні ринки, переважно до Росії ( майже 50% продукції та напівфабрикатів камнеобробної та камнедобувної галузі району орієнтується на ринки столиці Росії), чекає в 2014 році не зовсім втішна перспектива. Не вже серед наших районних керівників є супероптимісти що суттєвим чином переламають цю тенденцію і переможуть в торгівельній війні. Я поки що таких чарівників серед наших керівничів не вбачаю. Для переорієнтації ринків збуту з Митного союзу до Євросоюзу потрібно прикласти дуже великі зусилля та попрацювати над модернізацією виробництва зодля підвищення якості продукції, та можливо змінити напрямок виробництва, позаяк те що потрібно було Росії зовсім не потрібно Європі, а це час та кошти.

 • Черниш О. says:

  А тепер будуть казати що це сам народ захотів щоб закрили фельшерські пункти. Бо депутати районної ради вибрані народом і народ у раді представляють.

 • Юрій Малашевич says:

  Я проводив короткий аналіз чинників і важелів які застосовує режим щоб досягти покірності депутатів місцевих рад і визначив наступне: найбільше маніпуляцій здійснюється з депутатами котрі працюють на бюджетних посадах, переважно це державні службовці, адже їх легко упокорити пригрозивши звільненням з займаної посади ( не замінних не буває), особливо якщо депутату лишається допрацювати декілька років до виходу на пенсію, приватні підприємці є слідуючою вразливою ланкою, оскільки в них є безліч гріхів які легко виявити контролюючими органами, прикрити бізнес притягши останнього до відповідальності, ну і третя ланка потенційних тушок це депутати – пенсіонери котрим вже все “до фєні”, та все таки кого не можна зламати того можна купити. Тож думайте коли голосуєте. Але глобальна політико-економічна проблема в іншому це заклятий вузол ВЛАДИ і БІЗНЕСУ, доки ВЛАДУ не відрубати від БІЗНЕСУ толку не буде ні в районі ні в державі. А рубати рано чи пізно цей “гордіїв вузол” все таки доведеться, питання коли?!

 • agros says:

  І не соромно депутатам?

 • ПР says:

  А чогож соромно? Попробуйте проголосуйте так як ви хочете, коли на вас із сцени за столом дивиться начальство. З роботи вижинуть однозначно тоді

 • Юрій Малашевич says:

  Все це правильно, але так неможна бо своїми руками ти сам собі ухвалюєш вироки, а боятися боротись за правду це класична ознака провінційного бидлостантства. На разі це розповсюджена бюрократична хвороба, те саме що продаж голосу на виборах за 50 гривень, хоч би за 50 000 доларів , а то ціна совісті окремої людини всього 50 гривень. Як мені сетував один з районних авторитетів, що вся о ця “офіційна мишинна возня” з виборчою компанією, агітацією, членами комісій, тощо все це ” туфта на посном маслі”, коли за 50 – 100 гривень з “чистою совістю” можеш купити собі потрібну кількість голосів, не займаючись різною “фігньою”.

Залишити коментар

Gallery
7 13 32
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031