На Черняхівщині хочуть закрити 15 фельдшерсько-акушерських пунктів і всі малолокомплектні школи

Скоро і Черняхівщина має нарешті відчути на собі славнозвісну медичну реформу, про яку вже три роки урочисто розповідає керівництво країни. Вже й безпосередні документи обласного керівництва з цього приводу з’явилися.
У шостому пункті доручення голови облдержадміністрації Рижука С.М. голові Черняхівської райдержадміністрації Поліщуку С.П. від 29.04.2013 № 2677/42/2-13 написано: провести аналіз та підготувати пропозиції щодо доцільності функціонування в районі малокомплектних шкіл і 15 фельдшерсько-акушерських пунктів. Термін виконання – протягом квітня -травня..
Далі – резолюція заступника голови райдержадміністрації на головного лікаря та начальника відділу освіти: прошу організувати виконання. Таким чином можливий розвал сільської медицини і закриття шкіл своїми руками. Адже ніяких інших нормативно – правових актів чи розпорядчих документів або критеріїв, за якими проводиться відбір закладів на знищення, немає.
Що стосується медицини, то вже не один місяць черняхівці, особливо ж медики, говорять про те, що планується створити так званий центр первинної медико-санітарної допомоги з окремим головним лікарем, бухгалтерією, обслуговуючим персоналом, автомобільним парком. До центру нібито входитимуть амбулаторії, медичні пункти сіл району. Та чи не знищення це медицини на Черняхівщині? Бо ж додаткові кошти державою для нових структур не виділяються. А для того, щоб якось вижити, доведеться закрити чимало фельдшерських пунктів та амбулаторій (ось вам і доручення Рижука) . І для чого в такому маленькому районі два головні лікарі, якщо так важко було зовсім недавно знайти одного? А ким керувати,якщо в лікарні дефіцит сімейних лікарів, а в 2-х амбулаторіях зовсім їх нема. Та й у Черняхівській поліклініці треба сидіти півдня, щоб дочекатися прийому лікаря. При скороченні закладів чимала кількість медичних працівників змушені будуть лишитись без роботи. А ще ходять чутки, що згодом скоротиться і кількість стаціонарних ліжок у лікарні Черняхова, а відповідно – й кількість працюючих. Таке враження,що у наших людей держава хоче забрати останнє – здоров’я та життя.
Читаючи про результати «медичної реформи» в інших областях України, щоразу натикаєшся на невдоволення населення на медиків. Та чи винні медпрацівники у цій ситуації? Скоріше вони є заручниками некомпетентності нинішньої влади, яка не знає, як можна зробити щось краще, тому робить, аби що-небудь, посилаючись на національний план дій президента України на 2013 рік.
Запрошуємо всіх жителів району до обговорення майбутніх змін, а депутатів районної ради – не допустити розвалу медицини в районі!

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

5 коментарів to “На Черняхівщині хочуть закрити 15 фельдшерсько-акушерських пунктів і всі малолокомплектні школи”

 • Юрій Малашевич. says:

  Ось вам прямий відвертий та нахабний соціальний та економічний фашизм “сімейного режиму”. Зруйноване шляхове покриття на більшій довжині основних шляхів та сполучень району, відсутність реального економічного зрушення окрім білбордового “ПОКРАЩЄНЯ, СТАДИБІЛЬНОСТІ І ДОБРОБУТУ”, а тепер ще в додаток геноцид мешканців району біологічною зброєю – відсутністю гарантованою Конституцією України охороною здоров*я та освітою . Більшовики морили голодом, вижили, витримали,то ці виродки вже дійшли до того що задумали здійснити винещення біологічним методом – хворобами і неуцтвом . Гітлерівський окупаційний режим періоду 1941-1944 рр Єріка Коха на Україні найбільше боровся з розумовим розвитком мешканців окупованих територій України, однин з найсерйозніших ТАБУ був накладена на функціонування освітніх закладів, бібліотек, клубів та охорони здоров*я, медицина була повністю підпорядкована на потреби гітлерівців та відрізана від мешканців, українці були позбавлені можливості нормально лікуватись . Нацисти забороняли книгодрукування та обіг друкованої продукції зодля пришвидшеної дибілізації українців . Ось вам виконання передвиборчої програми президента “УКРАЇНА ДЛЯ ЛЮДЕЙ”, носить реальний зміст “Україна без людей”

 • Gladush says:

  Реформа то потрібна. Але не така. Нащо закривать ФАПи? Щоб нещасні бабці їздили отримати укол у Черняхів і вмерли по дорозі?

 • Я says:

  Так звані “реформатори” тримають курс на тотальне винищення українських сіл. школи, фапи закриють, роботи немає, молодь звісно потягнеться в міста й містечка, старенькі якось доживуть – вік горбатилися, то ж зуміють і на старість себе прогодувати… Ось тоді й буде рай для януковичів-присяжнюків-рижуків – земельки-то скільки залишиться: бери-не хочу….

 • ми says:

  Гадаю ті,що голосують за необхідність реформи, просто хочуть яких небуть змін у медицині.Наслідки нікого не цікавлять. Медпрацівники давно втратили інтерес до роботи.Так .аби день до вечора.І так щодня.

 • ми says:

  І що? Наша районна влада не бере до уваги 290 голосів народних депутатів,які 17травня прийняли рішення про накладення мораторію на 5років на будь-яку реорганізацію, оптимізацію і т.д.Ганьба! Нема на них лідера Радикальної партії О.Ляшка. А можна й Симоненка запросити!Чому мовчимо,земляки? Ваша байдужість може стати завтра трагедією для жителів району! Задумайтесь!

Залишити коментар

Gallery
7 dsc083613 122 100_1060
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031