Посланці миру з України

29 травня у світі відзначають День миротворців ООН.  А в українських блакитних шоломів сьогодні ювілей. Двадцять років тому вони вперше взяли участь в операціях. За роки незалежності службу в гарячих точках по всьому світу несли більше п’ятдесяти тисяч українських солдатів. 50 наших миротворців загинули.

Чимало черняхівців здійснювали миротворчу місію в Косово, Лівані, Кувейті, Іраку та інших «гарячих точках» планети. Серед них Олег Кучерчук, який разом із побратимати підтримував мир і порядок в африканській Сьєра-Леоне та Косові.  В Югославії служив разом із земляком Віктором Колодницьким.

– Служба була не з легких, – пригадує Олег Олександрович. – Та ми й знали, куди їхали –  на роботу. Кожен з нас, в основному, хотів заробити якість кошти для родин. Хоча й платили нам найменше з усіх контингентів. Якщо, наприклад, українці отримували по 500 доларів в місяць, то наші американські колеги –  до 2, 5 тисяч доларів, а під час військових дій їхня заробітна платня збільшувалася вдвічі.

Патрулювання кордонів, охорона мостів, шкіл, стратегічних об’єктів, супровід колон з гуманітарними та військовими вантажами, забезпечення порядку на територіях, боротьба з контрабандою – кожен із військових підрозділів мав свою, чітко визначену зону відповідальності. В Косові місію ООН здійснював спільний українсько-польсько-литовський батальйон.

Місцеве населення по-різному ставилося до миротворців. Серби, наприклад, були дуже дружелюбними, албанці ж – не ховали неприязні. Люди старшого покоління виявляли стриманість і розуміння, молодь сприймала іноді й як агресорів. Але військові з честю виконували свій миротворчий обов’язок,  намагаючись знайти порозуміння з населенням контрольованих територій.

Тетяна Тарнавська

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

2 коментарі to “Посланці миру з України”

  • Andriy says:

    500 доларів на той час були дуже великі гроші, а з американськими колегами я думаю нічого порівнювати, адже і на батьківщині у них більша зарплатня ніж у наших військових. Тому, якщо говорити про підняття зарплати миротворцям, то слід піднімати одночасно зарплату і військовослужбовцям які виконують свій службовий обовязок і на Батьківщині.

  • АР(ій) -ю- Чивешалам says:

    Власне так і є , не можливо не погодитись з Андрієм , оскільки збройні сили кинуті владою в будьякому сенсі слова , при наймі внутрішні війська , спецзаги СБУ , МВС відібрали в регулярних військ всі пріорітетні бойові функції і відповідно забеспеченість . Маємо всі ознаки поліцейської держави . В чинного диктаторського правління є три шляхи: перший- силою жандармів та вірних військ через кров , сльози і горе людей утримуватись у владі , другий-чесно програти вибори і відправитись по тюрмах , третій-самогубство або втеча за кордон…

Залишити коментар

Gallery
17 24 26 100_1060
Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829