![4 4](https://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_4.jpg)
![16 16](https://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_dsc00954.jpg)
![](https://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/portret-zemlyaka/thumbs/thumbs_.jpg)
![p1000148 p1000148](https://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_p1000148.jpg)
Учора в Черняхові відбувся ІІI обласний фестиваль козацьких пісні й танцю «Козацькому роду нема переводу». Саме так він був названий 2008 року, коли пройшов у нашому містечку вперше. Організаторами фестивалю тоді, як і зараз, виступили управління культури і туризму Житомирської облдержадміністрації, відділ культури і туризму Черняхівської райдержадміністрації, громадські організації «Козацтво Запорозьке» та «Українське козацтво», Житомирський обласний Центр народної творчості. До заходу долучилися і спонсори.
Цьогоріч фестиваль отримав нову назву – «Козацька воля». У ньому взяли участь фольклорні колективи майже із 20 районів Житомирщини та навіть із Київщини. Кількість учасників фестивалю цього разу значно зросла.
Цього року фестиваль не визначав переможців – перемогла, як кажуть, дружба. У фестивалі взяли участь як аматорські, так і професійні фольклорні колективи, у тому числі й улюбленці публіки – духовий оркестр Обленерго.
Козаки традиційно частували всіх кулішем.
Дуже корисний захід для підняття історико-патріотичної та гумаристичної свідомості . Єдине , що можна було б добавити це присвоєння звань козацької верхівки районному елітняку наприклад селищний голова – “Куряний отаман”. Голова рай ради – ” Гетьман і кошовий всія району ” її заст- “Генеральний підскарбій”. Голові РДА личить щось на кшталт “Генерального осаула і писаря одночасно”.