10 причин займатися музикою

  1. Грати – це підтримувати традиції.

Музики навчали всіх аристократів. Музикувати – це блиск, апофеоз  світських манер. Дюк Елінгтон почав грати на роялі, тому що навколо  юнака – музиканта завжди збираються дівчата. А скільки збереться  юнаків навколо  дівчини, яка грає?! Увага, батьки наречених!

images (1)

  1. Музичні заняття виховують волю й дисципліну.

Займатися на інструменті потрібно постійно, регулярно й без перерв.  Майже з такою наполегливістю, як і чемпіони тренуються у спортзалі, на катку. Але, на відміну від героїв спорту, граючи на роялі, неможливо зламати ні шию, ні ногу, ні навіть руку.

Увага, вимогливі батьки! Музика – це виховання характеру без ризику травми.

  1. Займаючись музикою, дитина розвиває математичні здібності.

Вона просторово мислить, потрапляючи на потрібні клавіші, маніпулює абстрактними звуковими фігурами, запам’ятовуючи нотний текст.

Не випадково Альберт Енштейн грав на скрипці, а професори фізики й математики Оксфорду складають 70 % членів університетського музичного клубу.

  1. Музика й мова – сестри-близнючки.

Вони народились одна за одною: спочатку старша – музика, потім молодша – мова, і в нашому мозку  продовжують жити поряд. Фрази та речення, коми та крапки, запитання та оклики є і в музиці, і в мові.

Музиканти краще говорять і пишуть, легше запам’ятовують іноземні слова, швидше засвоюють граматику. Меломани-літератори Тургенєв і Стендаль,  Жан-Жак Руссо і Ромен Роллан, кожен з яких знав не одну іноземну мову, рекомендують  майбутнім поліглотам музику.

  1. Музика структурна та ієрархічна.

Великі твори  розкладаються на менші частини, котрі в свою чергу діляться на невеликі теми і фрагменти, які складаються із маленьких фраз і мотивів. Стихійне розуміння музичної ієрархії полегшує розуміння комп’ютера, також досить ієрархічного і структурного.

Увага: прагматичні батьки майбутніх ІТ-інженерів, системних адміністраторів та програмістів! Музика веде прямо до вершин комп’ютерних наук. Не даремно фірма Microsoft  надає перевагу працівникам із музичною освітою.

  1. Музичні заняття розвивають навички спілкування.

За роки навчання дитина-музикант познайомиться з галантним і дружнім Моцартом, атлетичним Прокоф’євим, мудрим і філософським Бахом та іншими дуже різними музичними персонами.

Граючи, їй доведеться в них перевтілитися і донести до глядача їхній характер, манеру відчувати, голос і жести.

Тепер лишається один крок до таланту менеджера. Адже для нього чи не найголовніше – розуміти людей і, користуючись своїм розумінням, керувати ними.

images

  1. Музиканти ніжні та  одночасно мужні.

Як стверджують психологи, музиканти-чоловіки чутливі, як жінки, а музиканти-жінки стійкі та сильні духом, як чоловіки. Музика пом’якшує характер, але для того, щоб у ній досягти успіху, потрібно бути мужнім.

Увага, далекоглядні батьки, які чекають на допомогу та підтримку в старості! Діти, котрі займалися музикою, співчутливі і тому частіше готові подати своїм стареньким батькам ту саму «склянку води».

  1. Заняття музикою привчають «вмикатися по команді».

Музиканти менше бояться страшного слова deadline – терміна здачі роботи. У музичній школі не можна перенести на завтра чи на неділю вперед технічний залік та концерт класу.

Виступ артиста на сцені привчає до максимальної готовності «на замовлення», і дитина з таким досвідом не завалить серозний екзамен, бесіду  для працевлаштування і  відповідальну доповідь.

  1. Музичні заняття виховують маленьких «цезарів».

Музика допомагає орієнтуватися в кількох одночасних процесах: піаніст, яки читає ноти з листа, одразу робить кілька справ – пам’ятає про минуле, дивиться у майбутнє і контролює теперішнє.

Так і авіадиспетчер, оператор ЕОМ або біржовий брокер слідкує за декількома екранами та одночасно слухає і передає інформацію по кількох телефонах. Музика привчає мислити й жити гармонійно.

  1. І, нарешті, музика – найкращий шлях до життєвого успіху.

Чому? Дивись пункти 1-9. Не дивно, що музичним минулим відзначені знаменитості: Агата Крісті свою першу розповідь написала про те, чому їй тяжко грати на фортепіано на сцені; Кондоліза Райс, навпаки, найбільше любить грати на публіці у своїй блискучій сукні; Біл Клінтон упевнений, що без саксофона ніколи б не став президентом.

Підготувала Оксана Атаманчук, заступник директора Черняхівської музичної школи

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
1 5 28 100_1507
Вересень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30