21 березня 2017 – Всесвітній день поезії

Напевно, кожен намагався складати вірші або привітання для коханих, рідних та близьких. Велика кількість людей вважають, що поезія – чудовий спосіб висловити особисті думки, переживання і роздуми.

На жаль, але зараз подібний спосіб спілкування не актуальний в нашому суспільстві. З цієї причини вже понад 15 років тому, як був заснований Всесвітній День поезії. Це урочиста дата була задумана, щоб знайти справжніх «майстрів пера», невідомих раніше.
Більшість талановитих початківців письменників і поетів зараз можуть за допомогою інтернету і соцмереж показати свої роботи своїм рідним і друзям, а також і їх рідним і друзям.

Як з’явилося свято?

5 листопада 1999 року у Франції відбулися 30-і збори ЮНЕСКО. На ньому підписали резолюцію, щоб 21 березня кожного року відзначати Міжнародний дня поезії. На наступний рік його відзначили в перший раз. Торжество стало уособлення віршування. Воно спонукало людей до творчої роботи і розвитку поезії: серед людей, в комерційних видавничих будинках і пресі,

Мета Дня поезії

ЮНЕСКО відзначила, що вірші мають велику силу. Громадськість необхідно залучати до неї. Щоб досягти поставленої мети, треба відзначати роботу видавництв, які намагаються передати лірику слухачам. Люди в різних державах світу, де люблять поезію, хочуть добра, миру і досягнення досконалості. ЗМІ поставили завдання – транслювати світові поезію як різновид мистецтва. Тому як на поезію покладають великі надії, щоб вона посприяла збереженню і розвитку рідкісних мов.

Історія Всесвітнього дня поезії

Достеменно ніхто не знає, коли і хто написав перші вірші. Історик Томас Пікок вважає, що Ен-хеду-ан, дочка царя у шумерів, озвучила гімн, в якому вона прославляла богів. На його думку, саме його треба вважати першим віршем.

Як відзначати і святкувати день поезії?

ЮНЕСКО заснувала цю урочисту дату. Більшість країн Європи та Америки вважають і відзначають її на рівні національного свята. 21 березня прийнято організовувати поетичні зустрічі, куди приходять автори-початківці, які тільки пробують писати, щоб познайомитися з відомими літераторами, які мають великий досвід в цій області. Тут вони можуть прочитати роботи власного виробництва перед публікою і придбати багато корисного практичного досвіду, а також відпочити з користю, поспілкуватися з творчими людьми. На таких заходах представники видавництв пропонують письменникам свої послуги, якщо ті бажають просувати свої книги і розвивати талант.

Урочисту дату святкують різні люди. Наприклад, студенти, що навчаються на філологічних факультетах, у школах, у видавничих будинках, що спеціалізуються на випуску альманахів і газет.

https://ukr.media/

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
9 29 img_6080 dsc_0869
Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930