Арсеній Яценюк про вибори Президента: ВИБІР У ДРУГОМУ ТУРІ ПОВИНЕН БУТИ ВИГРАШЕМ КОЖНОГО ВИБОРЦЯ, ЯКИЙ СВІДОМО ГОЛОСУЄ

У вечір першого туру виборів Президента України лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк взяв участь у ефірі програми «Головна тема. Вибір» на ТРК «Україна», де висловив своє бачення політичної ситуації:Перший тур виборів пройшов демократично. Наразі вибори є демократичними, такими, що відповідають всім стандартам. Люди прийшли і зробили свій вибір. Частина вибору виявилася несподіванкою, але така несподіванка – це і є ознака демократії. Треба віддати належне чинній українській владі: персонально Президентові Петрові Порошенку, міністру внутрішніх справ Арсену Авакову, Голові СБУ, Генеральній прокуратурі, Міністерству юстиції, Центральній виборчій комісії, громадським організаціям за те, що вони робили дуже багато для того, щоб цей тест на демократію і на право вільного вибору був пройдений.
Дебати у другому турі повинні бути обов`язково. Публічність – це частина політики. Це як бій на рингу – хто сильніший. І той, хто не піде на дебати, той уже програв. Або тобі нічого сказати,або ти боїшся. Або якщо тобі нічого сказати і ти боїшся – значить, ти слабкий. Це не тільки питання законодавчого забезпечення. Звичайно, можна внести в закон норму, яка би вимагала від кандидатів у президенти дебати. Але політика не потребує в цьому випадку закону. Вийди до людей і скажи, переконай їх, що ти сильніший, ніж твій опонент. Тому вважаю, що дебати повинні бути обов’язково. І я сподіваюсь, що два фіналісти підуть навіть не на одні, а на двоє дебатів.
Політична боротьба у другому турі не повинна перейти в політичну війну. У другий тур президентських виборів виходять двоє кандидатів. Що вони робитимуть? Жорстко боротимуться за електорат, за кожен голос. І дуже важливо, щоб ця політична боротьба не перейшла в політичну війну. Країна сьогодні воює на зовнішньому фронті проти російської агресії. Тому політична боротьба – це нормально. Але не можна допустити політичної війни.
Вибори президента – це можливості для країни. Це можливості для країни. І це можливості для політичного класу довести свою доцільність, довести свою професійність і довести те, що ті, хто мають відповідні знання і досвід, повинні керувати країною. Якщо це для політичного класу не вдасться, ну, це буде потрясіння, це буде певна криза, але після кожної кризи завжди йде виздоровлення. Рівно через місяць після інавгурації, ми знову входимо в передвиборчий цикл обрання складу парламенту, формування нового уряду, призначення прем’єр-міністра,формування всієї вертикалі влади. Тобто, 2019 рік. З одного боку, це рік викликів. З іншого боку, це рік можливостей на наступних 5 років. Тому давайте не втратимо цю можливість.

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
7 34 100_1507
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031