Черняхівське бюро правової допомоги на варті ваших прав

 

Всеукраїнський тиждень права запроваджено Указом Президента України від 08 грудня 2008 р. № 1149/2008 з нагоди 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Захід проводиться щороку у тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини. Адже саме цього дня у 1948 році Генеральною Асамблеєю ООН прийнято Загальну декларацію прав людини. Проведення тижня права має на меті підвищити рівень правової культури населення, а також поінформованість громадян щодо їх конституційних прав і обов’язків, можливостей їх реалізації та захисту. Черняхівське бюро правової допомоги також долучилося до проведення правопросвітницьких заходів.

З метою поширення інформації про права людини, механізми їх реалізації, проведення Всеукраїнського тижня права, ознайомлення з роботою бюро правової допомоги було проведено День відкритих дверей (30.11). На цей захід будо запрошено учнів 9-Б класу Черняхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Дарина Павлова розповіла учням про їх права, можливість звернення за безоплатною правовою допомогою до бюро неповнолітніх, показала порядок користування кабінетом електронних сервісів Мін’юсту України. Було також проведено серед учнів анкетування «Чи знаю я свої права?».

01.12.2017 року начальник бюро Дарина Павлова взяла участь у семінарі для людей з особливими потребами в Черняхівському районному центрі зайнятості. Захід був присвячений до Міжнародного дня людей з інвалідністю, який щорічно відзначається 03 грудня.  Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю. З такою метою було роз’яснено права, гарантії захисту і реалізації прав людей з обмеженими можливостями, зокрема за допомогою системи безоплатної правової допомоги

04.12.2017 року головним спеціалістом Черняхівського бюро правової допомоги було проведено урок у Вільській ЗОШ І-ІІІ ступенів Черняхівського району, серед учнів 10-11 класів. Темою уроку було обрано: «Права та обов’язки неповнолітніх».  Дана тема виявила великий інтерес серед учнів, було багато запитань та обговорень. Було проведено роз’яснення окремих прав дитини, положення дитини в суспільстві, та короткі відомості про права дитини. Не оминули і обов’язків дітей, перед самим собою, перед сім’єю, перед державою, перед іншими людьми. Також до школярів було доведено інформацію про кримінальну відповідальність неповнолітніх. Та в кінці уроку проведено експрес опитування по темі уроку.

05.12.2017 року Дарина Павлова взяла участь у заході інформаційного та виховного характеру, що проводився у Черняхівській гімназії, що проводився за участі представників Служби у справах дітей Черняхівської РДА, Черняхівського відділення поліції Коростишівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області. Начальник бюро виступила на тему: «Юридична відповідальність неповнолітніх», де пояснила поняття юридичної відповідальності, її види, підстави та види покарань, які можуть застосовуватися до неповнолітніх.

07.12.2017 року працівниками бюро було проведено вуличне інформування громадян з метою інформування населення та поширення інформаційних роздаткових матеріалів. Зокрема, працівники інформували про проведення з 04 по 10 грудня в Україні Всеукраїнського тижня права та порядок реалізації права на безоплатну правову допомогу.

Важливим є також те, що Президент України Петро Порошенко затвердив просвітницький проект «Я маю право» Міністерства юстиції, Міжнародного фонду «Відродження» та програми USAID «Нове Правосуддя», який розпочнеться в Україні у 2018 році. Документ визначає, що органи місцевого самоврядування мають сприяти забезпеченню реалізації цього проекту шляхом проведення відповідної інформаційно-роз’яснювальної роботи. Зокрема, на регіональних телеканалах мають бути створені програми, орієнтовані на підвищення рівня правової культури та правової свідомості громадян. Мета проекту: забезпечити громадян інформацією про їхні права та механізми захисту цих прав, сформувати нову правову культуру в суспільстві, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної правової демократичної держави.

 

Також нагадаємо, що Ви вже можете звернутися за консультаціями, розясненнями з правових питань БЕЗОПЛАТНО до Черняхівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Черняхів, вул. Шевченка, 4, каб. 4 або за тел. 4-82-38.

Дарина Павлова

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
dsc083613 31 100_1508 img_1073
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031