ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР ЧЕРНЯХІВЩИНИ. 1 – 10 ЛИСТОПАДА

На початку листопада 1919 року у Мотовилівці та Фастові йшли бої війська Марусі Сколовської з  підрозділами російської білої гвардії. Першого листопада 1951 року – у Високо – Українській артілі ім.1 Травня свинарка Віра Олійник виростила кабана, який досяг на той час рекордної ваги- 460 кг.93208609_1

Першого листопада 1953 року – продовжила свою роботу районна партійна конференція комуністів Черняхівщини. Обрали новий пленум та бюро РК КПУ. Пленум уперше обрав першим секретарем РК КПУ (фактично керівником району) Петра Докіля, секратарями стали Котова і Писарець.

Першого листопада 1986 року – на базі Високівського колгоспу 1 Травня за участю спеціалістів Черняхівського, Володарсько-Волинського та Червоноармійського районів відбулося засідання комісії з районування сортів сільськогосподарських культур Черняхівської сортодільниці.

На початку XVII ст. відновився старий конфлікт із власником сусіднього Бежева Яковом Лемешем – суперечки щодо прав власності та межі Черняхівської волості. За декретом Люблінського трибуналу від 2 листопада1609 року, потрібно було провести нове розмежування між Стиртами та Бежевом, поновивши «розкопані» межові копці, насипані ще в 1571 році.  Декрет зобов’язував Стефана Немирича забезпечити присутність на цій процедурі київського підкоморія, проте ні сам Немирич, ні підкоморій на неї не з’явилися. Чим закінчилася справа, невідомо, але конфлікт залагоджено не було.

Другого листопада 1986 року – на обласному турнірі з шахів перше місце здобув учитель математики Новосілківської восьмирічної школи, кандидат у майстри спорту Борис Школьник. Вдало провели зустрічі  кандидати в майстри спорту Микола Кондратюк та Михайло Федько з Черняхова. Відкриттям першості став  першорозрядник, учень Черняхівської середньої школи  Василь Малашевич.

Третього листопада 1953 року – колектив Черняхівського держмлина перевиконав жовтневе завдання на понад 150%, що дало змогу знизити собівартість кожної тонни продукції на 25 крб. Визначних успіхів у соціалістичному змаганні досягли крупчатник Гнат Чижевський, помічники крупчатника Тимофій Дорошко, Антон Шлапак, механік Федір Бойко, машиністи Олексій Гнатчук, Михайло Шлапак, Іван Химач, вибійники борошна Віта Ночевчук, Лідія Химач, Катерина Сікарчук.

Четвертого листопада 1952 року – в селі Сліпчицях відкрито нову сільську бібліотеку, в якій тоді було понад 1 000 книжок та журналів.

novoselovka_istorija2

П’ятого листопада 1571 року –  датована скарга Андрія Савича Лемеша на Немирича про наїзд на сусідні з черняхівськими селецькі землі. З Лемешами домовилися про те, щоб розмежувати  насипання копців між селами Єсифа Немирича Андрієвом і Стиртами та маєтками Лемешів у Великому Бежеві й Федорівці. Ця суперечка час від часу спалахувала з новою силою, а в конфлікті брали участь нові фігуранти, зокрема волинський воєводич князь Юхим Корецький і його слуга Григорій Пашкович.

П’ятого листопада 1953 року –  газета «Колгоспник Черняхівщина» вкотре згадала про незадовільну роботу, безвідповідальність, халатність та безгосподарність на своїй посаді голови правління артілі ім.Сталіна Бежевця.

П’ятого листопада 1952 року – Юліан Мовчан написав статтю, що була опублікована в газеті «Свобода» (виданні української діаспори в США)  «Ще про нострифікаційні можливості наших лікарів».

Шостого листопада 1951 року – гранітники Головинського кар’єру прозвітували про дочасне виконання почесного замовлення гранітної полірованої продукції для будівництва Московського державного університету, виконавши його на 15 днів раніше.

photo066

Шостого листопада 1953 року – за високі досягнення бюро РК КПУ та виконком райради депутатів трудящих занесли на районну дошку пошани Григорія Баб’яка – бригадира тракторної бригади МТС №1, Андрія Мусійчука  – чабана колгоспу ім. Жданова, Ольгу Кучар  – доярку артілі ім.Леніна с. Троковичі, Надію Загладу та Устину Нонік – ланкових артілі 1Травня с.Високо-Українське, Ольгу Назарову – ланкову артілі «Прогрес».

Сьомого листопада 1873 року –  Рада історико-філологічного факультету Київського Імператорського Університету Святого Володимира за поданням А.Лінченка обрала  Миколу  Дашкевича   професорським стипендіатом.

Сьомого листопада 1876 року – Микола Дашкевич закінчує своє магістрське навчання, успішно захищаючи  дисертацію.

Сьомого листопада 1922 року – в с. Ксаверівці  організували сільськогосподарську комуну (землеробське колективне господарство зі спільним майном, землею та реманентом й рівним розподілом прибутків).

Сьомого  листопада 1941 року – у бою на шосе Київ – Житомир Іван Саєнко відбив кілька контратак противника, знищив групу німецьких солдат, підбив два танки й дві автомашини з боєприпасами.

Восьмого листопада 1950 року – виконком районної ради при перевірці діяльності правлінь Головинського колгоспу ім.1Травня та Крученецького ім.Маленкова виявив незадовільний стан підготовки худоби до зими. Вирішив притягти головинців до судової відповідальності.

Девятого листопада 1951року  – виконавчий комітет Черняхівської районної ради депутатів трудящих прийняв рішення про утворення виборчих пунктів з виборів народного суду Черняхівського району. Всього їх було утворено 35, зокрема 3  – у районному центрі.

Десятого листопада 1951 року –  Черняхівський район було затверджено базовим у вирощуванні племінної білоголової української породи великої рогатої худоби. У трирічному плані розвитку  передбачалося не лише зростання кількості поголів’я, а й суттєве поліпшення її якості.

 

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
3 7 dsc09698 100_1617
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031