![27 27](https://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_dsc08319.jpg)
![31 31](https://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_dsc08407.jpg)
![img_6080 img_6080](https://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_img_6080.jpg)
![20111012-dsc_2805-edit 20111012-dsc_2805-edit](https://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_20111012-dsc_2805-edit.jpg)
Жителів Черняхівщини сколихнула звістка про те, що Головне управління Держземкадастру в Житомирській області віддало в користування всі землі запасу та резерву (а це біля двох тисяч гектарів) двом зайшлим фермерам.
Народний депутат України Павло Дзюблик у зв’язку з цим звернувся із письмовим запитом до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка. У запиті депутат називає рішення в.о. начальника Головного управління Держземкадастру в Житомирській області В.К.Ясана про виділення цих земель злочинним, оскільки воно не було погоджене з місцевими громадами і унеможливлює створення громадських пасовищ, реалізацію громадянами безоплатної приватизації земель, надання її учасникам АТО та створює вкрай негативну соціальну напругу в районі.
Павло Дзюблик просить Прем’єра невідкладно втрутитися у ситуацію і провести службову перевірку зазначеного відомства, вжити заходів на усунення виявлених порушень законодавства.
Держгеокадастр не бажає, щоб місцеві ради отримали можливість розпоряджатися землями за межами населених пунктів, а у цього органа дані функції забрали,через таке засилля бюрократії населені пункти недоотримують мільйони гривень від оренди землі. Поміж тим ці гроші могли б йти на розвиток соціальної сфери, інфраструктури сіл і містечок. Якщо так піде і далі, села поступово вимруть, адже не мають жодної можливості та ресурсів для розвитку, а їхні мешканці стрімко біднішатимуть, бо залишаться без додаткового підробітку і харчів, які отримували, використовуючи земельні наділи. Зараз через величезні орендні ставки на землю, тисячі громадян відмовляються від використання земель.Ще гірша ситуація з орендою землі під фермерство. Часто земля дістається одним за копійки, а іншим – схожий наділ – за суму у 30-50 разів вищу. Причому, місцева сільрада навіть не знає, хто у них орендує у землю. На мою думку, саме місцева рада повинна розпоряджатися цими ділянками, адже там знають, кому їх передають, враховують при цьому думку та інтереси місцевих жителів. Ради ж і повинні встановлювати ставки орендної плати адекватними настільки, щоб місцеві мешканці не втрачали можливості вести господарство.