Оформлення кредиту або рахунку в банку:чи “обов’язкова” страховка?

Часто працівники банківських установ наполягають, що при оформленні кредиту чи відкритті рахунку варто отримати ще й додаткову послугу. Скажімо, застрахувати кредит. При цьому наголошують: це «обов’язково». Однак це не завжди так. Про це у нашій рубриці #консультаціяБПД розповідає фахівчиня Чернівецького місцевого центру з надання БВПД
Аліна Зузуля:

Якщо Ви вирішили придбати у кредит житло , без оформлення договору страхування на квартиру чи будинок, які є предметом іпотеки, справді не обійтися (п.35 ч.1. ст.7 Закону України «Про страхування» та ст. 8 Закону України «Про іпотеку»). У цьому випадку клієнт зобов’язаний застрахувати предмет іпотеки на його повну вартість від ризиків випадкового пошкодження, псування або знищення. За умови, якщо це не прописано в договорі як обов’язок іпотекодержателя. Проте вже наступний предмет іпотеки страхувати не обов’язково. Договір страхування укладають на користь іпотекодержателя, який набуває права вимоги до страховика, коли настає страховий випадок.

Банківська установа зобов’язана надати можливість клієнту самостійно обирати страхову фірму з переліку тих, з якими співпрацює. Може трапитися ситуація, коли у банку наголошують, що оформити страхування можливо лише у певній фірмі. Це порушення ч.4 ст. 20 Закону України «Про споживчий кредит»: «Кредитодавцю забороняється пов’язувати укладення договору про споживчий кредит з вимогою укладення договорів про надання додаткових чи супутніх послуг із конкретною третьою особою. Якщо визначений кредитодавцем перелік третіх осіб, які можуть надавати споживачам додаткові чи супутні послуги, пов’язані з укладенням договору про споживчий кредит, включає менше трьох осіб для кожного виду послуг, споживач має право самостійно обрати особу, яка може надавати споживачам відповідні додаткові чи супутні послуги, серед осіб, не включених до переліку, визначеного кредитодавцем».
Якщо Ви плануєте оформити кредит на автомобіль , пам’ятайте: водій повинен мати «автоцивілку» – поліс страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів. Українське законодавство не передбачає вимоги від банківських установ оформлювати поліс, видаючи кредит на автомобіль. Однак банк може додати до пакету послуг оформлення «автоцивілки». Але, вкотре наголошуємо: фінансова установа повинна надати клієнту можливість обрати страхову фірму з переліку.
Страхування не обов’язкове, коли ви: берете споживчий кредит, відкриваєте рахунок, переказуєте кошти чи обмінюєте валюту.
Пам’ятайте: банківським установам заборонено вимагати від клієнта, аби той придбав будь-який товар чи послугу від банку або від спорідненої чи пов’язаної з ним особи як обов’язкову умову надання банківських послуг (ч.3 ст. 55 Закону України «Про банки і банківську діяльність»).
Більше консультацій читайте на сайті системи БПД за посиланням ? https://bit.ly/3mmpm9U
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

1 коментар to “Оформлення кредиту або рахунку в банку:чи “обов’язкова” страховка?”

  • Ирина says:

    Так банк повинен надати право, але на жаль це право ніхто не надає. Тому якщо Вам оформили дану страховку, згідно ЗАкону Ви маєте право її повернути на протязі 14 днів, звернувшись до страхової. Тому потім нехай банківський співробітник скаже, чому так вишло.

Залишити коментар

Gallery
23 34 35 dsc09628-4
Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930