Період навчання зараховується до трудового стажу

Випадки, коли під час подання документів до Пенсійного фонду України до пенсії не зараховують частину трудового стажу або навіть періоди навчання, не поодинокі. З подібними проблемами громадяни часто звертаються до юристів безоплатної правової допомоги, як це зробив, наприклад, житель Дніпропетровщини. Чоловіку відмовили у зарахуванні до загального трудового стажу період, під час якого він був слухачем у Дніпропетровському гірничому інституті на підготовчому відділенні електротехнічного факультету.

Юрист Дніпровського бюро правової допомог Данило Смага підготував позовну заяву до суду із вимогою визнати дії Пенсійного фонду України протиправними та зобов’язати зарахувати до трудового стажу чоловіка вищевказаний період навчання . Суд позовні вимоги ✅ задовольнив повністю.

Коментує юрист Дніпровського бюро правової допомоги №2 Данило Смага:
❓ Чи зобов’язані органи Пенсійного фонду України зараховувати для призначення пенсії період проходження навчання
? Так, оскільки відповідно до пункту «д» частини третьої статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.
⚠ Увага! Час навчання у зазначених закладах після 1️⃣-го січня 2️⃣0️⃣0️⃣4️⃣ року (якщо особа не працювала) не зараховується  до страхового стажу, оскільки студенти не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.
❓ Що робити, якщо відповідний період навчання не записано до трудової книжки
? У даному випадку до органу Пенсійного фонду України необхідно надати копію диплому (посвідчення, свідоцтва) про здобуття відповідної освіти або уточнюючу довідку з місця навчання, яка підтвердить період навчання особи.
❓ Як вчинити, якщо особі відмовляють у зарахуванні відповідного періоду до трудового стажу
? Звертатись до суду та оскаржувати дії органів Пенсійного фонду України, зобов’язуючи їх зарахувати відповідний період.
Більше успішних справ – на сайті системи #БПД за лінком https://www.legalaid.gov.ua/publications/uspishni-spravy/
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
7 15 34 100_1020
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031