Період навчання зараховується до трудового стажу

Випадки, коли під час подання документів до Пенсійного фонду України до пенсії не зараховують частину трудового стажу або навіть періоди навчання, не поодинокі. З подібними проблемами громадяни часто звертаються до юристів безоплатної правової допомоги, як це зробив, наприклад, житель Дніпропетровщини. Чоловіку відмовили у зарахуванні до загального трудового стажу період, під час якого він був слухачем у Дніпропетровському гірничому інституті на підготовчому відділенні електротехнічного факультету.

Юрист Дніпровського бюро правової допомог Данило Смага підготував позовну заяву до суду із вимогою визнати дії Пенсійного фонду України протиправними та зобов’язати зарахувати до трудового стажу чоловіка вищевказаний період навчання . Суд позовні вимоги ✅ задовольнив повністю.

Коментує юрист Дніпровського бюро правової допомоги №2 Данило Смага:
❓ Чи зобов’язані органи Пенсійного фонду України зараховувати для призначення пенсії період проходження навчання
? Так, оскільки відповідно до пункту «д» частини третьої статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.
⚠ Увага! Час навчання у зазначених закладах після 1️⃣-го січня 2️⃣0️⃣0️⃣4️⃣ року (якщо особа не працювала) не зараховується  до страхового стажу, оскільки студенти не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.
❓ Що робити, якщо відповідний період навчання не записано до трудової книжки
? У даному випадку до органу Пенсійного фонду України необхідно надати копію диплому (посвідчення, свідоцтва) про здобуття відповідної освіти або уточнюючу довідку з місця навчання, яка підтвердить період навчання особи.
❓ Як вчинити, якщо особі відмовляють у зарахуванні відповідного періоду до трудового стажу
? Звертатись до суду та оскаржувати дії органів Пенсійного фонду України, зобов’язуючи їх зарахувати відповідний період.
Більше успішних справ – на сайті системи #БПД за лінком https://www.legalaid.gov.ua/publications/uspishni-spravy/
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
34 dsc09628-4 img_6080 100_1565
Жовтень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031