Понад три десятка ювенальних поліцейських опікуються юним населенням Житомирщини

Бути психологами і вихователями, педагогами і наставниками, а інколи для декого з дітей і найріднішими людьми, уміють працівники підрозділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції Житомирщини. Свою службу вони вважають особливою і надвідповідальною, оскільки працюють з найменшими громадянами, а значить – із майбутнім України.– У підрозділі ювенальної превенції Житомирської області працюють загалом 34 поліцейських. І кожен з нас повністю усвідомлює: щоб досягнути результату у нашому напрямку роботи, мало просто любити дітей, потрібно жити їх життям, розуміти їх проблеми, знаходити слово для вчасного переконання і правильної мотивації на добрі справи, – ділиться усталеними принципами підрозділу його керівник Наталія Гончарук, яка працює у ньому уже близько 15 років.

Ювенальних поліцейських знають і поважають дітлахи і в дошкільних, і в загальноосвітніх закладах, і у вишах, адже вони тут – часті гості, які завжди приходять до юні з цікавими бесідами на правову тематику, пізнавальними тематичними вікторинами та іграми. 2020-й рік вніс свої особливості у діяльність закладів освіти, а відтак і ювенальних поліцейських. Під час карантину, а нині – під час літніх шкільних канікул правоохоронці дбають про безпеку юних громадян і не втомлюються закликати батьків бути відповідальними.

– Наша мета у проведенні профілактичних заходів – навчити найменших наших громадян, у першу чергу, правилам безпечної поведінки, щоб для дітей ситуації, в яких вони опиняються, не були безвихідними, й вони знали, як не постраждати від чиїхось злодіянь, і як самому не нашкодити у тому чи іншому випадку. А ще наші спільні заходи завжди будуються на принципах відкритості і толерантності. Ми хочемо, щоб дітлахи усвідомлювали, що з поліцією може бути не лише безпечно, а ще цікаво і весело, – продовжує Наталія Гончарук.

До рейдової превентивної роботи залучаються й активісти молодіжної організації «Юні вартові правопорядку Житомирщини».

Служба ювенальної превенції Житомирщини постійно удосконалює і урізноманітнює свою діяльність у роботі з дітьми. Наприклад, на 22 поліцейських станціях, що активно функціонують у регіоні, разом з дільничними офіцерами працюють ювенальні поліцейські. Для дитячих забавок у службових приміщеннях відповідно облаштовані спеціальні дитячі куточки.

Водночас, окрім безпосередньої профілактики, ювенальні поліцейські працюють над виявленням та припиненням протиправних діянь, а також беруть активну участь у пошукових заходах за повідомленням про безвісне зникнення неповнолітніх.

– Поряд з іншим, нашої уваги потребують і дорослі, на вихованні яких є неповнолітні, а також ті, у середовищі яких діти та підлітки проводять дозвілля. У поточному році вже маємо понад 1,2 тис. складених протоколів за невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей (ст.184 КУпАП), 173 – за доведення неповнолітніх до стану сп’яніння (ст.180 КУпАП), 55 – за порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами (ч.2 ст.156 КУпАП). Також у територіальні підрозділи поліції за названий період надійшло 244 повідомлення про зникнення дітей. У 90% ситуацій юних мандрівників знайдено упродовж доби і повернуто до домівок, – розповіла Наталія Гончарук.

8 липня ювенальні поліцейські Національної поліції відзначають професійне свято. Цього дня у Головному управлінні Національної поліції Житомирської області співробітників підрозділу привітав начальник главку Юрій Олійник. Кращі працівники за сумлінне виконання службових обов’язків і високий професіоналізм відзначені Подяками ГУНП.

Відділ комунікації поліції Житомирської області

https://www.npu.gov.ua/

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
26 dsc09698 img_6080 100_1023
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031