Селянщинські ліцеїсти в гостях у 95-ї бригади

12 грудня учні та педагоги Селянщинського спортивного ліцею імені Олександра Голяченкаразом з волонтером Людмилою Совсімовоювідвідали 95 окрему десантно-штурмову бригаду, яка відзначала свою 25 річницю. 

95 окрема Житомирська десантно-штурмова бригада – військове з’єднання десантно-штурмових військ у складі Збройних Сил України. Військова частина була сформована у 1993 році як 95-й навчальний центр підготовки Аеромобільних військ. А в 1996 році реорганізована у 95 окрему аеромобільну бригаду. Саме Житомирські десантники здійснили найдовший рейд у військовій історії світу, штурмували укріплені райони та окуповані населені пункти Донбасу.
Ліцеїсти відвідали музей знаменитої на весь світ бригади. Прослідкували за історією її становлення. Надзвичайно вразливими і водночас болючими були експонати з АТО – зброя, екіпіровка, знаряддя для стрибків з парашутів. Під час екскурсії дітям розповідали імена героїв, які задля миру в нашій країні віддали свої життя, про героїчні і безстрашні подвиги. Кожен експонат музею вказував на те, що житомирські воїни – це сильні духом люди, яким властива взаємопідтримка, злагодженість дій і відчайдушне прагнення миру для всіх нас.
Також ми побували на презентації книги Ярослава Марищенка «Україна у війні». Книга містить розповіді про будні добровольчих батальйонів, батальйонів 95-ї бригади, показає війну з середини. Письменник створив її за свідченнями очевидців. У книзі розповідається і про наших земляків, що полягли на Сході, – Олександра Голяченка, Віталія Рудого… Автор зустрічався з побратимами полеглих солдатів і з їх слів зробив достовірні записи, що ввійдуть в історію. Учні Селянщинського спортивного ліцею імені Олександра Голяченка з повагою ставляться до воїнів АТО. Адже два випускники нашого ліцею назавжди вписали свої імена на скрижалі боротьби за державність. Олександр Голяченко і Дмитро Литвинчук загинули у запеклій війні від руки ворога. Для нас – вони герої, які завжди житимуть в наших серцях. Захід впевнив усіх присутніх, що ми – українці – міцна і незламна нація, а наша 95 бригада – приклад всім арміям світу, як в екстремальних умовах і за короткий строк твориться сильна боєздатна армія.
Поїздка до 95-ї бригади сподобалося усім учням. Повертаючись додому, ще довго гомоніли між собою про подвиги воїнів, про героїв, про їх велику справу…А учениця 11 класу Наталія Протасевич написала вірш воїнам АТО «Вертайтеся живими». Віримо, що всі воїни-захисники повернуться зі Сходу здоровими та неушкодженими, а над Україною запанує довгоочікуваний мир, адже цього найбільше прагнуть і потребують наші діти!

Вертайтеся живими!
Вже третій рік даєте відсіч ворогам!
Герої ви! Ну що тут ще додати?
Вклоняюсь низько вашим я батькам
За те, що край навчили захищати.
Є серед вас знайомі, земляки,
А є такі, кого в житті не знаю,
Та, перш за все, ви мужні вояки,
Котрих ціную я і дуже поважаю.
У ваших жилах – українська кров,
У грудях б’ється серце патріота.
До краю рідного шалена в вас любов
І за дітей безмежна є турбота.
Хоч третій рік тяжким для нас є час,
Вертайтеся живими, – прошу я у Бога, –
Туди, де люблять і чекають вас
І споришами встелена дорога.
Нехай для вас співають солов’ї,
А рідні стіни залікують рани,
Вертайтеся живими до сім’ї
Усі герої наші, ветерани!

Матвійчук Діана – учениця 11 класу

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
18 28 31
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031