Святий Миколай – історія та магія свята

Кожного року 19 грудня православні українці  вшановують пам’ять святого Миколая.  Також цього дня відзначається Міжнародний день допомоги бідним. Саме так з’явилася традиція в цей день опікуватися сиротами, знедоленими та дітьми.

А чи знаєте ви, хто такий святий Миколай?

Народився він у 270- му році нашої ери в Патарі. Батьки хлопчика жили заможно та вірили в Бога і цього ж навчали свого сина.  Його відразу охрестили, що на той час було рідкістю.  Миколай  ріс за законами Божими і більш за все боявся вчинити якийсь гріх та стати на бік зла. Юнак рано втратив своїх батьків і весь спадок дістався йому. Довго не роздумуючи, хлопець починає допомагати нужденним.  За добрі діла містяни обрали його своїм єпископом.

В Україну культ Миколая – чудотворця прийшов разом із християнством. Про це свідчать церкви та храми, збудовані на честь цього святого. Зокрема такі звели  в 11 столітті на Аскольдовій горі в Києві та у Львові, під горою Будельниця, нині Княжа.

Святий Миколай опікується дітьми, студентами, воїнами, мандрівниками і водіями, торговцями, допомагає бідним у скруті ,  є захисником скривджених чи несправедливо засуджених

Діти з нетерпінням чекають на це свято, адже точно знають, що Миколай покладе під подушку їм подаруночок, а ті, хто поводилися нечемно, знали, що, замість омріяного подарунка, матимуть різку.

Що потрібно зробити в день святого Миколая

Дочекавшись свята, день потрібно обов’язково розпочати з молитви і служби в храмі. Адже святий завжди надає допомогу та підтримку  нужденним.  Обов’язково цього дня потрібно допомогти тим, хто цього потребує.

До дня святого Миколая потрібно віддати всі свої борги, аби наступного року не бідувати.

Також потрібно веселитися і радіти, щоб 2019 рік  подарував вам щастя  і мир.

Сприятливий день для укладання домовленостей . Українці вірили, що поки святий ходить селом, ніхто не стане обманювати.

Усі люди намагалися миритися зі своїми ворогами. Вони говорили: « На Микольщину клич друга, клич і ворога, обидва будуть друзі».

Що заборонено в день святого Миколая

У цей світлий день не можна лаятись, працювати та позичати гроші, щоб не накликати біду на цілий рік.

Вважали, що якщо господар першим не обійде свій дім, то сім’ю чекатиме велике горе цього року.

Оскільки день святого Миколая припадає на Різдвяний піст, цього дня не можна їсти м’ясо, яйця та інші продукти тваринного походження.

Наші предки дотримувалися цих традицій і щиро вірили , що прийдешній рік принесе щастя в їхню домівку.

 

 

 

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
10 18 35 img_6080
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031