Встановлення графіку зустрічей: як усунути перешкоди в спілкуванні з дитиною

До Попільнянського бюро правової допомоги звернувся Олег Войтович (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань, – прим. автора). Чоловіка цікавило питання, які існують шляхи усунення перешкод у спілкуванні з дитиною. Правову консультацію надав фахівець Попільнянського бюро правової допомоги Юрій Харчук.Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини (ч. 3 ст. 157 Сімейного кодексу України).

Дитина, яка проживає окремо від батьків або одного з них, має право на підтримання з ними регулярних особистих стосунків і прямих контактів (ст. 15 Закону України “Про охорону дитинства”).

Ситуацію, коли не виконуються вимоги сімейного законодавства України, можна вирішити як мирним шляхом, так і в примусовому порядку.

Мирний шлях вирішення передбачає переговори та досягнення домовленостей. На підтвердження даних домовленостей можна укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим з них, хто проживає окремо від дитини. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.

Якщо мирним шляхом домовитися щодо графіку зустрічей з дитиною неможливо, то один з батьків, який проживає окремо, може звернутися із заявою до органу опіки та піклування. Орган опіки та піклування, на підставі положень Сімейного кодексу України  визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, який проживає окремо.

Варто звернути увагу, що хоча в Сімейному кодексі України і закріплено положення про обов’язковість виконання рішень органів опіки та піклування, проте в реальному житті трапляються випадки, коли такі рішення не виконуються.

Якщо не вдалось домовитись, єдиний можливий спосіб зобов’язати, одного з батьків з ким проживає дитина, надавати іншому можливість брати участь у вихованні дитини – це отримати рішення суду, яке є обов’язковим для виконання на всій території України.

Для звернення до суду необхідно скласти та подати позовну заяву з необхідними документами. У Сімейному кодексі України встановлено, що під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного із них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення.

Окрім того, суд враховує думку органу опіки та піклування, якщо вона відповідає дійсним обставинам справи, а тому необхідно обов’язково враховувати дану обставину при побудові тактики ведення судового процесу.

Сімейне законодавство України передбачає можливість участі у вихованні дитини обох батьків, навіть якщо вони не проживають разом.

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
7 dsc083613 122 100_1060
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031