Жителі сіл Троковичі та Некраші впевнено крокують до створення Оліївської громади

Об’єднання громад на території Черняхівського району триває ще з 2015 року. У районі вже створені Високівська та Вільська об’єднані територіальні громади.
І поки місцеві чиновники вже не перший рік намагаються створити велику та масштабну Черняхівську об’єднану громаду, до якої мали б увійти всі села району, які ще не об’єдналися, жителі окремих населених пунктів вже заявили: «До Черняхова не підемо!».
Мешканці ж двох сіл району не просто відмовилися об’єднуватися з Черняховом, але й вже активно крокують до створення Оліївської ОТГ, що у Житомирському районі. Отже, про те, як справи з об’єднанням у селах Троковичі та Некраші читайте далі.

25 березня жителі сіл Троковичі та Некраші Черняхівського району однологосно підтримали об’єднання в Оліївську територіальну громаду. До громади мають увійти села Троковицької сільради (Троковичі, Некраші), Оліївської сільради (Оліївка, Піщанка, Світин) та Кам’янської сільради (Кам’янка, Довжик, Сонячне, Новоселиця). Рішення були прийняті під час сходів сіл. Представники районної влади підкреслювали, що відстоюють принцип добровільності та поважають вибір жителів цих сіл, а голова РДА Павло Ігнатенко наголоcив, що закон покликаний покращити життя людей і це єдина мета влади сьогодні.


Далі аналогічні обговорення відбулися у всіх селах, які увійдуть до Оліївської громади. Жителі сіл Оліївської та Кам’янської сільради під час обговорень підтримали такий формат об’єднання.
І ось уже в кінці квітня у Троковичах та Некрашах жителі знову зібралися на громадські обговорення, щоб підтвердити своє рішення. Але прийшовши на обговорення в Некрашах, люди були вражені кількістю чиновників з Черняхова. Тут був голова РДА, голова районної ради, керівники поліції, медицини, освіти, представники різних структурних підрозділів РДА.
Першим питанням порядку денного поставили пропозицію від Черняхова про створення Черняхівської об’єднаної територіальної громади. Швидше за все чиновники РДА та інші гості з Черняхова мали б розповідати про яскраве майбутнє в такій громаді, але люди не дали їм цього зробити. Позиція жителів була одностайною, ніякого Черняхова – тільки Оліївська об’єднана громада. Збори завершилися швидко.
На наступний день аналогічні обговорення відбулися у Троковичах, але туди вже не приїхав жоден представник з Черняхова. Через кілька днів питання сесія Троковицької сільської ради надала згоду на об’єднання та делегувала своїх представників до спільної робочої групи. Таке рішення підтримали майже всі присутні депутати – лише депутат Михайло Котвицький утримався.
«Об’єднання громад – це крок у майбутнє, це нові можливості, для свідомих і відповідальних громадян власноруч створювати комфортні умови життя у своїй громаді. Люди зробили свій вибір – буду підтримувати їх на всіх етапах об’єднання». – зазначає депутат Черняхівської районної ради Анатолій Мельниченко.
Отже, як бачимо жителі сіл Троковичі та Некраші впевнено крокують до створення Оліївської об’єднаної громади. Попереду ще багато кроків до завершення об’єднання, але люди рішуче налаштовані гуртом відстоювати своє право на щасливе майбутнє для себе, дітей та внуків.

 

Андрій Кузьменко

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

9 коментарів to “Жителі сіл Троковичі та Некраші впевнено крокують до створення Оліївської громади”

 • Людмила says:

  Побачимо,куди будуть їздити лікуватися,оформлювати субсидії,звертатися поліцію,освіту та інші служби люди з Трокович та Некрашів.А вискочка Мельниченко навіть не думає(бо не має чим)що він робить і під кого лізе

  • Мельниченко Анатолій says:

   Людмила, по-перше рішення про об’єднання прийняли люди, а не Анатолій Мельниченко. По-друге ніхто не під кого не лізе. Жителі проголосували одноголосно, тому я їх буду підтримувати на всіх етапах об’єднання. Всі послуги для населення, які Ви зазначили після об’єднання будуть надаватися і навіть на вищому рівні.

 • Серж says:

  Все добре, але що буде, коли Житомир розширить свої межі і забере у Оліївки Кромберг, який є основним джерелом надходження в бюджет Оліївки.

  • Мельниченко Анатолій says:

   Про Кромберг – є більш простіші варіанти, щоб Кромберг почав платити податки в Житомирі, межі не обов’язково розширювати. На сьогодні Кромберг не є основним джерелом надходжень в бюджет Оліївки, бо більшість податків платяться не в Оліївку, а бюджет Житомирського району.

 • Юрій Малашевич says:

  Більшість сформованих в Україні громад зникнуть з часом, бо лідери на місцях використовують децентралізацію не правильно. Майже всі ці громади, за винятком кількох міст та передмість, вимирають. Влада та люди спробували об’єднатися, щоб отримати гроші, повноваження та можливості, і таким чином врятувати громаду. Особливо їх надихають чисельні приклади тих громад, які об’єдналися в 2015-2016 роках та встигли багато зробити для свого розвитку.
  І негативна тенденція лише далі поглиблюватиметься, на думку експерта, бо цьому сприяє кілька причин. На жаль, більшість громад, які об’єдналися, все одно помруть. Справа в тому, що в новообраних голів та депутатів громад немає жодних намірів та ідей, як правильно розпорядитися грошима. Вони навіть про це не думають. Кошти планують проїсти – ремонти, асфальтування, заробітні плати, комуналка тощо. А відповіді на питання, що робити потім, коли кошти скінчаться, немає. Не просто немає, вони навіть не замислюються про це. На всі запитання про економічний розвиток, створення робочих місць, збільшення можливості господарів, підприємців та самозайнятих, місцева влада та кандидати на її заміщення, в більшості випадків просто знизують плечима.

 • Павло з Тетерівки says:

  Ніякої Оліївської ОТГ з Троковичами і Некрашами не буде. Їх зарубають в Обл раді та Облдержадміністрації, непропустять в Уряді України. Так, як не може бути мови про створення ОТГ в складі Головино, Сліпчиць, Кам-броду і Торчину зі Слобідкою. Ми з Васьою ( головою Коростишівської РДА) договорились, що гнать будемо цих дєятєлєй іскуств , які без повноважень їздять і щось там організовують

  • Анатолій Мельниченко says:

   Люди у Троковичах та Некрашах зробили свій вибір на користь Оліївської ОТГ, а якщо районна чи обласна влада буде цьому перешкоджати, то впевнений, що люди мовчати не будуть. Прикро, що голова РДА на камеру журналістам говорить одне, а робить зовсім інше.

 • Баба Настя says:

  Повидумували ці громади, людей бунтують да мучать, хай би було все як було. Жить не дають бандити

 • Небайдужа says:

  А ви Павло Михайлович помовчали б. Вам мало дісталось від некрашивців на останніх зборах. А то точно дорогу в Оліївці перекриємо і будете в свою Тетерівку до хати через Головино і Коростишів добиратись, одразу до свого друга Горбаня в гості будете заїжджати в ганделик.

Залишити коментар

Gallery
1 2 9 dsc_0195
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031