Жителі Вишполя: Вільська об’єднана територіальна громада – на правильному шляху

Вільській ОТГ – 9 місяців. Пройшов перший етап організації функціонування громади. Настав час конкретнішого вирішення питань, які стосуються кожного населеного пункту із дванадцяти.

Тиждень Вільського сільського голови Петра Бєлого  починається з наради в цетральному селі Вільську, а далі доба розписана по годинах.

14 серпня  на свято Медового Спаса іванківці запросили керівника громади  на відкриття каплички. А вже о 15:00  без запізнення почалися збори громади  Вишполя з непростим порядком денним.

Незважаючи на гарячу пору, зібралося немало людей – 50. Допомагали в організації зборів депутат від села Валентина Логвинчук, місцеві небайдужі члени громадської організації «Висота» Наталія Забродська,  Олена Колесник, Ольга Кур’ян, Галина Капарчук, Володимир Дятел, Ігор Свідерский, Юрій Тимощук  та інші.

В останні роки – складна епідобстановка із захворюванням на лейкоз корів. Запрошені фахівці з районної ветеринарної лікарні розповіли про необхідність заходів для зупинки розповсюдження хвороби. Пропозиції ветеринарів були підтримані всією громадою.

Наступні питання – про благоустрій та земельні. Запрошені підприємці, присутні депутати та громада активно включилися в обговорення.

Уперше за кілька останніх років збори пройшли дуже конструктивно. Не були байдужими селяни, піднімалися питання ремонту доріг, які не вирішувалися протягом  20 років. Ішлося про підготовку школи та дитячого садочка до нового навчального року.

Активісти піднімали питання завершення будівництва церкви, благоустрою кладовища.

Емоційно обговорювалися земельні питання, зокрема території для випасу тварин.

Непрозоро, без інформування селян у 2015 році було віддано в оренду 17 га земель, на яких довгі роки випасалася худоба. Нині ж у людей немає впевненості, що там несподівано не виросте паркан і худобу ніде буде ні напувати, ні пасти. Нелегко було пояснити цю ситуацію і орендарям, і тодішньому Зороківському сільському голові. Але врешті – решт селян запевнили, що пасовисько буде і ніякі зміни статусу цієї землі без рішення громади надалі не відбудуться.

Більше двох годин обговорювали різні питання. Відповіді Вільського сільського голови  Петра Бєлого  були відверті, він не приховував складнощів у своїй роботі. Слова керівника викликали довіру та повагу. Голова великої громади закликав до злагоди, об’єднання та допомоги одне одному, спільного вирішення проблеми гуртом. Тільки так можливо подолати всі негаразди.

На зібранні спланували  наступні кроки  з виконання визначених заходів.  Люди не поспішали розходитися, а на виході почула: «Нам би такого керівника 10-15 років тому…»

Валентина Башкірцева, голова ГО «Висота» 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
1 9 17 20111012-dsc_2805-edit
Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930