За рік після об’єднання бюджет Новоборівської громади збільшився в 6 разів

Новоборівська об’єднана територіальна громада Хорошівського району – переможець конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування – 2015», входить до трійки ОТГ України, які беруть участь у проекті DESPRO з розробки стратегічного плану розвитку громади. За рік після об’єднання громада залучила 11 млн грн з державного бюджету, а власний бюджет громади зріс майже у 6 разів. Про це повідомляє прес-служба Житомирської облдержадміністрації.

За словами голови громади Григорія Рудюка, процес об’єднання, співпраця між громадами сіл у нинішній Новоборівській селищній ОТГ Хорошівського району розпочався ще задовго до початку впровадження реформи.

«Три роки тому на добровільних засадах із залученням коштів місцевих бюджетів Хорошівського району було утворено місцеву пожежну охорону. Проект «Співробітництво громад в організації місцевої пожежної охорони смт Нова Борова» у минулому році виборов перше місце за напрямком «Енергозбереження та енергоефективність» у щорічному конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування». У рамках його реалізації повністю оновлено занедбане приміщення пожежної охорони в селищі, придбано сучасне обладнання та автотехніку. Саме з такого досягнення почалося об’єднання населених пунктів у Новоборівську ОТГ. Громада об’єднує 18 населених пунктів та має населення близько 10 тисяч», – йдеться у повідомленні.

Зведений бюджет 2015 року (до об’єднання) громади становив близько 3,5-4 млн грн. На сьогоднішній день на стадії формування затверджений бюджет – 23,5 млн грн. Крім того, з державного бюджету та ДФРР громада змогла залучити ще 11 млн грн.

Цього року громада отримала 4 млн 677,5 тис. грн державної субвенції. Ці кошти були спрямовані для:

  • будівництва спортивного майданчика зі штучним покриттям у селищі Нова Борова;
  • реконструкції Новоборівської гімназії (+6,2 млн грн з ДФРР;)
  • реконструкції котельні Кропивнянської ЗОШ I-III ступенів;
  • розроблення містобудівної документації;
  • придбання сміттєзбирального автомобіля;

«Вже сьогодні потрібно думати про майбутнє. Тому громада бере участь у різноманітних міжнародних проектах, навчає своїх представників навіть за кордоном, аби вони були сповнені новими ідеями та націлені на результат»-каже голова громади.

Він також наголосив : «Ми одні з перших в Україні розпочали розробку стратегічного плану розвитку об’єднаної громади. У цьому нам допомагає швейцарсько-український проект DESPRO. Вони відібрали три громади в Україні, серед яких і Новоборівська ОТГ». Якщо громада матиме таку стратегію, у неї буде можливість залучити донорські кошти на розвиток ОТГ».

Проекти, які реалізовуються у громаді, дозволяють її жителям вже сьогодні відчути результати децентралізації, адже всі вони направлені для покращення життя людей. Це і реконструкції навчальних закладів, соціальних об’єктів, ремонт доріг, нові котельні, європейський спортивний майданчик тощо.

Так, наприклад, у 2015 році було реконструйовано та відкрито Центр розвитку дитини «Казка» в смт Нова Борова. Вартість реконструкції склала 1,5 млн грн за кошти ДФРР та місцевого бюджету. Тут було проведено утеплення фундаменту, замінено усі вікна та двері на енергозберігаючі, утеплено зовнішні стіни, влаштовано систему водовідводу з покрівлі будівлі, проведено термосанацію.

Всі ці заходи дозволять у майбутньому громаді економити кошти на енергоносії на 30%.

«Ми сподіваємося, що наша робота принесе результати – люди будуть бачити покращення та залишатися на своїй землі, створювати сім’ї і народжувати дітей. Це буле найкращим показником розвитку», – зазначив Григорій Рудюк.

horoshiv-2  horoshiv-3pg  horoshiv-4jpg  horoshyiv-6    horoshiv-9

За матеріалами сайту Житомир info http://www.zhitomir.info/

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

1 коментар to “За рік після об’єднання бюджет Новоборівської громади збільшився в 6 разів”

  • Юрій Малашевич says:

    За результатами бюджетної децентралізації доходи громад зросли у два-п’ять разів. Йдеться лише про власні повноваження. Якщо рахувати з державними трансфертами, то це ще більше. Водночас потрібно дивитися не лише на те, як зріс бюджет, а в скільки разів збільшився дохід на одну людину. Це дуже показово.

Залишити коментар

Gallery
17 27 122 dsc_0867
Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930