У Малинському районі протягом 40 днів проводитимуть карантинні заходи для профілактики африканської чуми

У зв’язку із спалахом африканської чуми у Малинському районі визначено зону нагляду, де протягом 40 днів триватимуть карантинно-обмежувальні заходи щодо ліквідації та профілактики АЧС.

Про це повідомив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Шпита під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА.

За його словами, зоною нагляду комісія визначила територію Малинського району по межі населених пунктів, які знаходяться на відстані 3 км від вогнища захворювання.

“Рішенням комісії ми вводимо карантин на 40 днів на території Малинського району у зв’язку із спалахом  африканської чуми свиней у с. Головки та вживаємо всі необхідні заходи , щоб інфекцію локалізувати та ліквідувати. В план заходів, який сьогодні затверджено, включено виділення зони зі встановленням ветеринарно-поліцейських постів для недопущення поширення захворювання. також створено дезбар’єри –  спеціальними дезінфікуючими речовинами обробляється автотранспорт, який виїзджає із цієї території. Одним з основних карантинних заходів є категоричне обмеження вивезення свинини із зони карантину” – зазначив Олександр Шпита.

Із жителями населених пунктів у Малинському районі ведеться роз’яснювальна робота. Адже для недопущення поширення інфекції всі сприйнятливі тварини мають бути знищені.

За інформацією Олександра Шпити, остаточна причина спалаху АЧС ще не визначена. Але за даними спеціалістів, власник господарства у серпні завіз тварин із Рівненської області. А так як інкубаційний період триває до 6 місяців, то найбільша вірогідність завезення інфікованих свиней.

Нагадаємо, що спеціалісти служби швидко відреагували на спалах африканської чуми у с. Головки Малинського району та оперативно провели заходи з ліквідації та недопущення поширення захворювання.

Станом на 9 жовтня у вогнищі захворювання все поголів’я свиней піддано забою та утилізації (7 голів). В зоні захисту – с. Квітневе, Лідовка, Маклаївка та Червоний Лан – ліквідовано 78 голів свиней, живого поголів’я тварин наразі немає.

Спеціалісти управління з 6 жовтня розпочали дезінфекцю місць утримання та забою тварин. На карантинних постах чергують працівники ветеринарної медицини Держпродспоживслужби і Нацполіції. Вже вилучено та утилізовано біля 10 кг свинини.

http://malin-rda.gov.ua/

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
4 5 dsc083613
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031