Протидія домашньому насильству

Згідно із статистичними даними, за останні кілька років в Україні у три рази збільшилася  кількість зафіксованих випадків домашнього насилля;  близько 70% жінок зазнають різних форм образ, знущань і принижень.І що найгірше – за даними МВС, 23% тяжких насильницьких злочинів відбуваються саме в родинах.

На жаль, на території нашої громади також є особи, які вдаються до насильства у власних родинах. На профілактичному обліку у Народицькому відділенні поліції  перебувають 28 осіб ( поставлено на облік з початку 2018 року – 5 осіб), які  вчинили домашнє насильство, з них – 3 жінки.

З метою законодавчого  вирішення проблеми домашнього насильства в грудні 2017 року Верховна Рада України ухвалила Закон “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, в якому запропоновано новий підхід (із використанням європейських стандартів) до боротьби з цим негативним явищем у суспільстві. Новий закон набрав чинності   7 січня 2018 року.

Отже, під домашнім насильством тепер розуміється будь-яка дія фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, а також — погрози вчинення таких дій.

Постраждалими визнаються особи  незалежно від того, чи проживають вони спільно зі своїми кривдниками, чи ні (наречені, подружжя, колишнє подружжя, мати, батько, діти, їх батьки, брати, сестри, нерідні батьки, опікуни, піклувальники, їхні діти, прийомні діти, діти-вихованці, інші родичі до двоюрідного ступеню зв’язку, особи, які спільно проживали або проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі, їх діти та батьки) та  особи, які проживають разом (будь-які інші родичі, люди, які пов’язані спільним побутом, мають спільні права та обов’язки).

Постраждалою дитиною визнається не лише та, яка зазнала домашнього насильства, а й  дитина-свідок (очевидець) такого насильства.

Окрім звернення до поліції, можна повідомити про насильство і до сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації (тел.. 2-15-72, у робочий час), де потерпілі зможуть отримати корисну для себе інформацію щодо дій у даній життєвій ситуації.

Потерпілі особи мають право одразу або в подальшому звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно кривдника. До того ж постраждалі мають право користуватися безоплатними послугами адвокатів Центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а за подання таких заяв до суду — судовий збір не сплачується.

Постраждала  особа може в судовому порядку вимагати від кривдника компенсації:  витрат на її  лікування, отримання консультацій або на оренду житла, яке вона винаймає з метою уникнення домашнього насильства, періодичних витрат на її утримання, утримання дітей чи інших членів сім’ї, які перебувають (перебували) на утриманні кривдника.

Крім того, усі факти домашнього насильства, інформація про кривдника (незалежно від його згоди), а також про постраждалих (за їхньою згодою) вносяться до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Вже через рік ( а саме – 11 січня 2019 року)набуде чинності  Закон, який запроваджує кримінальну відповідальність за домашнє насильство (№2227-19), теж ухвалений парламентом у грудні минулого року. Зокрема, почне діяти кримінальна відповідальність за вчинення систематичного домашнього насильства, що передбачатиме покарання у вигляді позбавлення волі строком до 2 років.

Сектор сім’ї, молоді та спорту Народицької райдержадміністрації

http://nar-rda.gov.ua/

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
6 9 15 30
Вересень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30