26 березня в Радомишльському районі відбудуться позачергові вибори сільського голови

1 лютого Верховна Рада прийняла постанову про призначення виборів на Житомирщині.Так, у неділю, 26 березня, в Радомишльському районі пройдуть позачергові вибори Заболотського сільського голови. Як відомо, попередній сільський голова Олександр Науменко помер у серпні минулого року.

За це рішення проголосувало 234 народних депутат. Утрималось-3 Не голосувало-97.

ПОСТАНОВА
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про призначення позачергових виборів
Заболотського сільського голови Радомишльського району
Житомирської області

У зв’язку з достроковим припиненням повноважень Заболотського сільського голови Радомишльського району Житомирської області Науменка О.С. та відповідно до пункту 30 частини першої статті 85 Конституції України, частини третьої статті 14, частин першої та п’ятої статті 15, статей 68, 69 Закону України “Про місцеві вибори” Верховна Рада України постановляє:

1. Призначити позачергові вибори Заболотського сільського голови Радомишльського району Житомирської області на неділю 26 березня 2017 року.
2. Центральній виборчій комісії з урахуванням пропозицій відповідної територіальної виборчої комісії визначити в установленому порядку обсяг бюджетних видатків, необхідних для проведення позачергових виборів Заболотського сільського голови.
3. Кабінету Міністрів України в межах повноважень вжити невідкладних заходів щодо забезпечення фінансування позачергових виборів Заболотського сільського голови за рахунок коштів цільової субвенції з Державного бюджету України.
4. Ця Постанова набирає чинності з дня її опублікування.

Голова Верховної Ради
України А. ПАРУБІЙ

 

Пояснювальна записка
до проекту Постанови Верховної Ради України
“Про призначення позачергових виборів Заболотського сільського голови Радомишльського району Житомирської області”

На чергових виборах 25 жовтня 2015 року Заболотським сільським головою був обраний Науменко Олександр Сергійович.
22 серпня 2016 року Науменко О. С. помер. Факт смерті підтверджується свідоцтвом про смерть від 25 серпня 2016 року.
У зв’язку з цим Заболотська сільська рада порушила перед Верховною Радою України клопотання про призначення позачергових виборів Заболотського сільського голови.
За інформацією Житомирської обласної ради, згідно з перспективним планом формування територій громад Житомирської області заплановано входження Заболотської сільської ради до Радомишльської міської об’єднаної територіальної громади. На даний час процес об’єднання не розпочато.
Відповідно до пункту 30 частини першої статті 85 Конституції України, частини третьої статті 14, частин першої та п’ятої статті 15 Закону України “Про місцеві вибори” у разі дострокового припинення повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради, сільського, селищного, міського голови позачергові місцеві вибори призначаються Верховною Радою України на неділю не пізніше ніж за 60 днів до дня виборів, а їх виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня виборів. Рішення про призначення позачергових виборів приймається Верховною Радою України не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради, сільського, селищного, міського голови.
Згідно з абзацом другим частини першої статті 68 Закону України “Про місцеві вибори” витрати на підготовку і проведення позачергових виборів депутатів, сільських, селищних, міських голів здійснюються за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України.
Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування погодився з пропозиціями Управління по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України щодо позитивного вирішення цього питання і вважає за доцільне призначити позачергові вибори Заболотського сільського голови.

http://ruporzt.com.ua/

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
9 11 30 dsc_0867
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031