Музей української домашньої ікони в Радомишлі – душа українського народу

1 жовтня, історико-культурний комплекс Замок-музей Радомисль радо зустрів гостей на урочистостях з нагоди 5-річчя Музею української домашньої ікони та старожитностей «Душа України».

На свято завітали заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, голова Радомишльської районної державної адміністрації Володимир Тетерський, представники дипломатичного корпусу: посол ООН в Україні Янтомас Хімстра, Надзвичайний та повноважний посол республіки Франції пані Ізабель Дюмон, Надзвичайний та повноважний посол республіки Румунії Крістіан – Леон Цуркану, Надзвичайний та повноважний посол республіки  Словенії Наташі Прах, Надзвичайний та повноважний посол республіки Литви Марюс Януконіс, громадські та культурні діячі.

За 5 років свого існування Музей став справжньою візитною карткою не лише Полісся, але й всієї України. Це найбільший приватний музей країни, який не отримуючи жодної підтримки чи фінансування з боку держави, зумів стати фінансово успішним культурним центром. З моменту відкриття тут побувало 120 000 відвідувачів, кожен 30 з яких іноземець.

Замок-музей Радомисль відроджує європейські культурні традиції в Україні та популяризує українську культуру у світі.

Багатофункціональний історико-культурний комплекс, з найбільшим приватним музеєм України першим серед українських історичних, туристичних та культурних об’єктів отримав диплом та став учасником проекту «ViaRegia — культурний шлях Ради Європи». Щороку завдяки старанності та наполегливості колективу, а також відданості своїй справі, список відзнак Замку Радомисль лише збільшується.

Ініціатор створення комплексу, меценат, державотворець та громадський діяч Ольга Богомолець розповіла про найцікавіші моменти становлення Музею. «Музей створений для того, щоб ми любили нашу Україну, нашу історію. Щоб ті держави, які нас бачать і спостерігають, зрозуміли,  якою є справжня Україна. Що вона є величною, що вона є сильною, потужною, одночасно ніжною, вразливою, і вона буде такою, якою ми її з Вами збудуємо», – наголосила фундатор музею.

17529   17531   17532  17530  17536

 

За матеріалами сайту http://zhitomir-online.com/

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

2 коментарі to “Музей української домашньої ікони в Радомишлі – душа українського народу”

 • Юрій Малашевич says:

  Українська домашня ікона з приватної колекції Ольги Богомолець
  Одна з найбільших в Україні приватних колекцій української домашньої ікони нараховує понад 5000 образів. Усі вони були збережені родиною Богомольців від нищення за часів радянської влади.
  Українська домашня ікона є унікальним явищем в еволюції людської свідомості та віри. Притаманна лише слов’янським народам, вона має значну прив’язку до особливостей кожного регіону, віддзеркалює етнопсихологічні особливості населення України. Домашня ікона була фундаментальним підґрунтям у процесі якісного духовного виховання та ціннісного формування особистості і моральності у родині.
  Українська домашня ікона ніколи не була лише реплікою традиційно визнаних іконографічних шкіл, наслідком впливу західного мистецтва чи результатом неосвіченості українських селян. Самобутній стильовий характер, глибокий зв’язок з українською народною культурою, висока емоційність ставлять українську домашню ікону на вищі щаблі світового мистецтва. А велика потреба в образах і поширеність їх в Україні, здатність укріплювати людину у вірі й спонукати до молитви є відповіддю на всі дискусії про «іконографічну неканонічність домашньої ікони».

 • Баба Настя says:

  Гарно пан Юрій каже, гарно!

Залишити коментар

Gallery
18 22 26 100_1598
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031