Погода в Черняхові
Курс валют
Хмаринка тегів

Історія Черняхівщини Анатолій Мельниченко Архієпископ Житомирський і Поліський Володимир Благодійність Василь Капустін Волейбол Волонтери Воїни світла Декомунізація День Незалежності України Дзюблик Земляки Конкретні справи Ксаверівка Мистецтво Наші земляки Некраші Новопіль Павло Дзюблик Партія "КОНКРЕТНИХ СПРАВ" Ремонт доріг Рій "Характерники" Сходи сіл Технічний ліцей Троковичі Україна - це МИ ФК "Технічний ліцей" ЧРГО "Україна - це МИ" Черняхів Черняхівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Черняхівська гімназія Черняхівська селищна рада Черняхівська школа Черняхівський районний будинок культури Юрій Малашевич вибори відпочинок команда КОНКРЕТНИХ СПРАВ місцеве самоврядування новини пожежа поліція районна рада спорт футбол

Это flash облако тегов вы можете найти на сайте "WordPress плагины". Для показа облака необходим Flash Player 9 или выше.

Гендерна політика

Гендер

Поговорімо на тему ґендерної політики.

Що  таке ґендер, ґендерна політика та ґендерна рівність?

ґендер (лат. gender – граматичний рід) – поняття про систему ролей і відносин між жінками та чоловіками, що визначається не біологічним походженням, а соціальним, культурним, економічним та іншими контекстами. Стать дається людині від природи, а ґендер формується суспільством.

ґендерна політика – утвердження партнерства статей у визначенні та втіленні політичних цілей, завдань і методів їх досягнення в діяльності політичних структур.

ґендерна рівність – рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, рівні доступи і контроль за розподілом ресурсів, рівні відповідальність та обов’язки жінок і чоловіків.

Спільним проектом  Європейського Союзу, Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (Sida) та Програми розвитку ООН є права рівних можливостей та прав жінок в Україні.

Програму рівних можливостей та прав жінок в Україні підтримує Уряд у виконанні програм ґендерної рівності та впровадженні відповідного законодавства для посилення національного механізму впровадження ґендерної рівності на національному, регіональному та місцевому рівні.

Національним впроваджуючим партнером з реалізації проекту є Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Проект діятиме на всій території України, Автономної Республіки Крим, містах Києві та Севастополі, на підставі Меморандумів, що укладаються між програмою розвитку ООН, обласними державними адміністраціями та обласними радами.
Ця програма сприяє розвитку культури і освіти без ґендерної упередженості та включенню питань з  ґендерної обізнаності і чутливості. Забезпечує створення умов, сприятливих для подолання насильства над жінками та дітьми в різних сферах суспільного життя. Працює на розвиток спроможності урядових структур забезпечувати ґендерні перетворення. Підтримує включення ґендерних питань до програм регіонального розвитку. 

Загальною метою проекту є підтримка державних інституцій та громадянського суспільства у забезпеченні ґендерної рівності в Україні відповідно до міжнародних, конституційних та внутрішніх зобов’язань, а також в рамках урядових програм діяльності.

Трохи історії.

Музей історії жіноцтва, історії жіночого та ґендорного руху було створено 2008 року в рамках проекту «Створимо музей про себе!» за підтримки Українського жіночого фонду, Глобального фонду для жінок, та Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні ЄС-ПРООН.

У вересні 2009 року ґендерний музей отримав відзнаку Інформаційно-консультативного жіночого центру «За ґендерну рівновагу», що присвоюється двічі на рік і сприяє утвердженню ґендерної рівності і трансформації суспільства з метою повної реалізації принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

У 2009 році музей взяв участь у ІІ Міжнародному конгресі жіночих музеїв (Бонн, Німеччина) і став членом асоціації жіночих музеїв.

Прийміть активну участь  в обговоренні та висловіть свої думки з цього питання, нам цікаво знати вашу думку.

Додаткову інформацію ви можете знайти

На сайті музею історії жіноцтва, історії жіночого та ґендарного руху –     http // www.gender.at.ua

Закон України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків” (08.09.2005р.)
Конституція України. Розділ ІІ. ПРАВА, СВОБОДИ ТА ОБОВ’ЯЗКИ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА. Стаття 24

Наказ МОН “Про впровадження  принципів ґендерної рівності в освіту” від 10.09.2009р. №839

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити коментар

До річниці відкриття черняхівського магазину «Твоя мобілка» стартували акції для покупців аж до новорічно-різдвяних свят. Розпродаж музичних колонок (ціна від 150 грн), іграшок «Антистрес». При покупці смартфона - стартовий пакет «Київстар» з інтернетом у подарунок. При купівлі товару на суму більше 500 грн - навушники в подарунок. І ще багато чого. Завітайте – не баріться.
Випадкове фото
28 31 35 dsc_0195
Архів новин
Грудень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Статистика