Депутати Черняхівської райради так і не почули на профільній комісії про переваги медичної реформи. Чи знайде влада хоча б щось позитивне в ній і чи розповість про це на найближчій сесії?

11 червня відбулося спільне засідання двох постійних комісій Черняхівської районної ради, у компетенції яких охорона здоров’я та бюджету й комунальної власності. З-поміж різних питань головним було одне – створення в районі центру первинної медико – санітарної допомоги у рамках реалізації так званої реформи системи охорони здоров’я. Із цього питання виступив головний лікар Черняхівського територіально-медичного об’єднання Віталій Ніколайчук. З його виступу стало відомо, що основний смисл змін, як завжди, в перейменуванні: сільські ФАПи та амбулаторії разом із сімейними лікарями та кількома педіатрами і ще деякими структурами називатимуться тепер первинною ланкою медицини. Як це поліпшить медичне обслуговування, керівник галузі так і не пояснив. Зате повідомив про додатковий апарат новоутворення: керівництво, бухгалтерію та інших працівників у кількості 11 чоловік. На питання голови постійної комісії з питань освіти,культури і духовності Наталії Ковшевної, де взяти гроші цим людям на зарплатню, головний лікар відповів, що коштів вистачить, хоча зазначив, що медицина (це без нових структур) цьогоріч профінансована державою всього лиш на 60%.
Голова постійної комісії з питань агропромислового розвитку, земельних відносин та екології Віктор Гуменюк наголосив, що центр первинної медико-санітарної допомоги – це комунальне підприємство, а отже, потребуватиме фінансування з місцевого бюджету. А звідки кошти в місцевому бюджеті? Відсутність коштів на медичну реформу приведе до знищення сільської медицини. На цьому наголосив і присутній на засіданні депутат Житомирської обласної ради Павло Дзюблик. Він повідомив, що на реорганізовану недавно подібним чином службу швидкої допомоги, яка тепер фінансується з обласного бюджету, обласна рада ледь-ледь знаходить кошти. До того ж депутат попросив головного лікаря назвати фельдшерські пункти, які планується закрити в результаті медичної реформи. На це Віталій Ніколайчук відповів: «Ми нічого не закриваємо». А відповідь в область про оптимізацію сільської медицини він нібито подав як аналітичний матеріал на перспективу і пообіцяв принести цей аналітичний матеріал на найближчу сесію, яка відбудеться найближчими днями.

Питання медичної реформи набуло розголосу в районі і хвилює багатьох жителів Черняхівщини. Тому на зазначеному засіданні побував очільник Черняхівської “Свободи” Юрій Малашевич.
Керівники району Сергій Поліщук та Наталія Рибак не виказали на спільному засіданні комісій свого ставлення до медичної реформи, яка може статися в районі. Як і голова профільної медичної комісії Андрій Сахненко.
Чи здійснювати реформування медичної галузі району, а отже, й давати старт знищенню медицини на селі, – вирішуватимуть зовсім скоро на сесії депутати районної ради. Саме на їхні плечі Київ перекладає відповідальність за безглуздя, яке вони можуть скоїти.

медицина

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

6 коментарів to “Депутати Черняхівської райради так і не почули на профільній комісії про переваги медичної реформи. Чи знайде влада хоча б щось позитивне в ній і чи розповість про це на найближчій сесії?”

 • Мирослава says:

  Вчора по телевізору Янукович сказав, що там де вже провели реформу всі дуже задоволені. Там сімейний лікар зараз заробляє 5-7 тисяч гривень, а медсестра – до 5 тисяч. І що амбулаторій побільшало.

  • Дудка says:

   як казав Черчіль: ” Я думав що помру від старості… я зрозумів що помру від сміху…” ))))

 • В. Іванчук says:

  За цю реформу ПР мабуть найбільше прокльонів отримає!

 • Бахтєєва Тетяна says:

  Смертність немовлят на Донеччині зросла за рік медичної реформи на 10,4%. Там закриті 34 фельдшерсько-акушерських пункти, із 43 лікарень вціліли 20.

 • ми says:

  Хто ж вам отак зразу скаже, що закриють чи скоротять? У нас цей поступовий процес називається словом оптимізація.А точно закриють. Центр ПМСД- це перша сходинка!Тільки оптимізму тут мало.Чому заритесь на 5-7 тисяч зарплати? На них треба пахать по 25 годин на добу і обслуговувати хворих у радіусі 5-10 км.на велосипеді Журавського або взимку на конях,які може хтось пожертвує.Земляки,це не смішно! Тут плакати треба!

 • Юрій Малашевич. says:

  Ще одне комунальне підприємство при зростаючому дифіциті місцевого бюджету це – авнтюра. Ніяка нормальна, прагматично мисляча місцева влада що має совість і мізки не піде на такий безпеспективний, приречений, безглуздий деструктивний крок. Якщо рух вперед в силу якихось залежних чи незалежних від тебе причин гальмується ти намагаєшся зкинути з себе непотрібний, зайвий вантаж, тобто баласт, для того щоб просування було продовжено, в нашому випадку навпаки просуватись далі в силу загальносистемного розладнання вже неможливо вони натомість пропонують навантажити місцевий бюджет нереалістичними витратами і доказують що це допоможе. А ще крім того шукають підстави для знищення роками створюваної сітки ФАПів.

Залишити коментар

Gallery
13 20 img_6080 100_1617
Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930