Хмаринка тегів

До свидания, Дана Оханская. Здрастуй, Дано Оханська

У непростий час, коли на українську мову у вільній, незалежній, демократичній державі все ще продовжується тиск, український народ має об’єднатися й дати відсіч. Мова творить державу. Мова або гуртує людей, або розділяє на ворожі табори.

Щойно переглянула одне відео. На ньому наша  землячка  Богдана Оханська  веде репортаж про колекцію українського дизайнера Олени Бурби. Здається, нічого особливого в цьому немає, проте робить вона це російською. А шкода, бо черняхівська молодь  знала Богдану як патріотку.

Я розумію, що є редакційна політика і дівчина розмовляла російською, можливо, і не з власної ініціативи. Але не потрібно змінюватись заради чужих інтересів. Варто гордитись своїм походженням та рідною мовою. Прийми це до уваги, Дано. І якщо вже не українською, то краще китайською…

оханська оханськааhttp://www.youtube.com/watch?v=jPT2JBU04V0

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (9 голосів, середнє: 4,56 з 5)
Loading...

21 комментар to “До свидания, Дана Оханская. Здрастуй, Дано Оханська”

 • Галя з маршрутки says:

  Навіть Азаров і той намагається говорити по-українськи.. А-я -яй, доцю…

 • Юра says:

  Автор цієї статті бовдур!

 • Владимир says:

  Хохлушечка

 • Игорь says:

  Нэвжэ и в Чэрняхови иснують националисты?

 • objecto says:

  Це не схоже, навіть, на нацоналізм, а банальна заздрість. Деякі закиди більш ніж промовисті. Щоб говорити так про людину, потрібно знати її особисто ( не цей випадок).

 • Велес says:

  Дівчата які приїзжають у Київ із Мухосранська, дуже швидко стають великими “патріотами

 • objecto says:

  А з якої ви Ж*** вилізло ? (народна мудрість)

 • Дана Оханська says:

  Шановна Ольго Кочач!
  По-перше, ступінь патріотизму не вимірюється лише тим, якою мовою людина розмовляє. “Не варто змінюватись заради чужих інтересів”? Людииии! Ви про що??? Ви ж самі говорите, що є редакційна політика!!! ЦЕ не чужі інтереси, це редакційна політика!!!!!!!!!!!!!!! А чи знаєте ви правило журналістики про те, що якою мовою спілкується інтервйований, тією мовою потрібно ставити питання? Думаю, ні, Ольго! А чи відомо вам, що Youtube працює не лише в Україні??? Саме тому обрали російську! Досить вже вмикати свій псевдонаціоналізм! Чим китайська чи будь-яка інша мова краща російської? Чим люди інших країн кращі за росіян? Рекомендую поспілкуватися з представниками цієї та інших національностей, щоб розвіяти ваші стереотипи! Не обмежуйтесь знанням про історичне минуле, не обмежуйтесь конкретними персоналіями! Тепер декілька слів для вас, Галино з маршрутки))) Краще вже говорити російською, ніж суржиком, вживаючи “по-українськи” замість лексично правильного “українською”. І ще звернусь до вас, Велесе! Називати свою малу батьківщину “Мухосранськом”, як на мене, більший антипатріотизм, ніж розмовляти мовою сусідньої держави. Вам так не здається?) Любі черняхівці-патріоти( в лапках друге слово чи ні – вам вирішувати)! Не переймайтися тим, якою мовою хто розмовляє! Турбуйтеся про хорошу освіту ваших дітей, про дороги з неймовірними вибоїнами, про церкви і бібліотеки,про ліхтарі на вулицях містечка, про чистоту цих вулиць врешті-решт! Ці дії будуть більш корисні для громадян нашої держави і,зокрема, жителів Черняхова. Але все-таки дякую за увагу до мене 🙂 Як-не-як, а приємно, що мене пам”ятають)

  • Ольга Косач says:

   Панно Дано, може, “ступінь патріотизму” і “не вимірюється лише тим, якою мовою людина розмовляє”, якщо ця людина, наприклад, – зоотехнік, інженер або сантехнік. А для майбутнього українського журналіста цей ступінь навіть дуже таки вимірюється ставленням до рідної мови. Бо мова – це не тільки засіб спілкування, а й душа народу, це спосіб його мислення, психологія світосприйняття. Немає мови – немає народу. Про таке хіба не розповідають студентам Національного університету імені Тараса Шевченка? Та й університетів не треба закінчувати, бо й прості люди знають: той, хто любить рідну мову, той нею і розмовляє. І не шукає собі російськомовних каналів, і в першу чергу переймається українськими глядачами, а не “інтервйованими” “українцями”, які так само не хочуть говорити українською… А щодо пам’яті про людину в рідному містечку, то вона дуже швидко може змінитися з хорошої на не дуже. Що, власне, й відбувається…Шкода.

 • Світлана says:

  Дуже змістовна інформація, яка на мою думку, на цьому сайті зайва. Давайте будемо всіх, хто живе (чи жив) на Черняхівщині закидати тим, що вони не розмовляють на українській. Нехай дитина будує собі кар’єру. Яка різниця на якій мові.

  • Оксана says:

   Давайте хай кожен має право на свою думку.Чи це вже заборонено? Всіх інакомислячих розстріляти, щоб не завадити “дитяті” будувати її кар’єру?

 • Дана Оханська says:

  На ваші заїжджені фрази “мова – це не тільки засіб спілкування”, “немає мови – немає народу”, ” той, хто любить рідну мову, той нею і розмовляє” не бачу сенсу відповідати. На всі зауваження відповіла у попередньому коментарі. Відчуваю, що ви сповідуєте інтегральний націоналізм, тому не маю бажання продовжувати комунікацію. Скажу лише одне: будьте впевнені,що ваші слова аж ніяк не вплинуть на вибір поля(каналу,редакції тощо) моєї журналістської діяльності.

  • Ольга Косач says:

   Панно Богдано, не хочете відповідати, то не пишіть коментарі. Тим більше, що у вас немає аргументів, адже називати чиїсь думки банальними фразами – це перший симптом ступору у співрозмовника. А якщо не хочете реагувати на зауваження земляків, то це ваша справа: можете проводити свою «журналістську (!) діяльність»(!) абиде. А десятки молодих людей Черняхівщини будуть вдячні вам за приклад антипатріотизму і вже не звернуть на манівці. Дякую.

 • Bymchik* says:

  Людиии,не заздріть їй…Вам цього не зрозуміти,що дуже прикро…Цього вимагає її професія)Вона ж не винна,що ви реально вивчили декілька фраз типу “розумних” і все -ви ПАТРІОТ!А ви не бійсь день гуляєте в прямому значенні,а потім вирішуєте цю хрень написати.Дана не винна,що ви крім Житомира та Головина нічого не бачили,та ще й робите з себе патріота-націоналісти…і до речі є припущення хто це пише під цим псевдонімом і думаю ви ще до цього не доросли. Думайте про школу, у вас по переду ЗНО!

 • Юра says:

  Відверто кажучи, я не бачу сенсу в цій новині.Вона нічого не несе. А розводити весь цей бруд через відео з переглядом у 250 на каналі, який пише про себе як: “Электромотор- канал менеджеров по продажам. Видео, которые не попали на основной канал. Видео. Будни.”
  Не серйозно. Точніше смішно. І бла бла бла про освіту, світло, церкви і тд. і тп……
  Якби це було щось серйозне, а шановна Дана Оханська була кимось впливовим це була інша справа. А так…. Прикро за вас черняхівці…Краще якісь цікавіші новини шукали б.

  • Дана Оханська says:

   Хробуст, твою “безмежну любов” до мене не вдалося приховати навіть у спробі нейтрального коментаря )))

 • dor says:

  Професія не вимагає, якщо у людини є цілі. Повірте;)Я знаю. Просто для Дани, мабуть, це не є проблемою. Вона не бажає підтримувати мову… її право.
  Щодо патріотизму. Патріотизм не тільки в мові, підтримка ж мови – перш за все в спілкуванні нею і пропагандуванні її. Якщо ті, що звуть себе патріотами, при перших же професійних складнощах на третьому курсі (! ще є час шукати, обирати) відмовляються від мови. Хіба це патріотизм? А називати тих, хто бажає розвитку української мови, інтегральними націоналістами… Оце вже уділ ПР і комуністів…
  У Києві є достатньо україномовних видань. Маючи необхідні знання, туди не так і тяжко влаштуватися.

 • Місцева says:

  Знайшли про що говорити. Вчепилися до дівчини.Говорить російською, нехай говорить.Ви ще б уряд наш відчитали,російськомовний.А як би вона заговорила польською чи білоруською мовою, теж звинувачували б в непатріотизмі? Скільки мов людина знає, скільки разів вона людина!!!!

 • bimbo says:

  Чи не здається вам абсурдним те, що відвідуючи цей сайт, людина хоче знати про новинки та зміни ,які сталися в рідному місті, а не читати про якусь там дівчину та її кар*єрні надбання?я вважаю,що головна проблема даного діалогу-не втрата нашої культурної спадщини(мови)а те,що ви більше хвилюєтеся про власні вподобання та висловлення особистого “фе” у відношені до дівчини! На мою думку, цьому сайту не завадить “коректування новин”, а то я декілька днів тому, бачила людину, яка говорила польською, давайте вияснимо хто це був!!

Залишити коментар

Gallery
6 7 34 100_1023
Червень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930