Княгиня Ольга проїжджала через Іванків?

У селі Іванкові, як і в кожному населеному пункті України, є чимало місцевих історій, які передаються з уст в уста. Одна з них – про іванківську капличку. Легенда про неї стверджує, що колись княгиня Ольга зі своєю дружиною скакала на конях саме тими місцями, де зараз знаходиться село Іванків Черняхівського району. І її, і всіх дружинників змучила спрага, але ніде не було ні струмка, ні кринички. Тоді кінь княгині став на диби і копнув копитом землю. Звідти миттю почав бити струмінь чистої джерельної води.
Згодом люди оздобили джерело: зробили криницю, загородили її, посадили калину. І тепер щороку на свято Маковея, яке є престольним святом села Іванкова, біля каплички відбувається служба. Святять мак, квіти й воду.
Фото-0045Фото-0038Фото-0039Фото-0040

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (7 голосів, середнє: 2,57 з 5)
Завантаження...

7 коментарів to “Княгиня Ольга проїжджала через Іванків?”

 • Вільчанка says:

  А через Вільськ проїжджав Шевченко.

 • Юрій Малашевич. says:

  Звичайно, адже десь через ці місця простягалась найдавніший шлях що звязував Житомир та Пулин (червоноармійськ), і вже з Пулина приблизно через сучасний Володарск на Іскоростень та Вручий. Цей давній шлях з Пулина на Житомир проходив через історичний “Чортів ліс” тому і мав назву чортоліським, швидше завсе цю страшну назву дали йому монгольські завойовники(теперішні москалі). Сучасні6 Богунський клаптик, що ми бачимо біля Оліївки, Клітищанський та зороківський ліс і є залишками того величезного страшного Чортового лісу. За однією з версій Чернь – Черняхов- Чортов ліс мають між собою лінгвістичний звязок. Щодо Черняхова, то їм в той час і не “пахло”, на території нашого з вами районного центру жаби квакали і стервятники в очереті гнізда мостили.

  • Органайзер says:

   Спасибі за історичний коментарій. Дуже цікаво.

  • Шлапачок says:

   Шановний пане Малашевич!Якщо голосно квакають жаби – хороший буде овес, У людини не будуть потіти руки, якщо він часто й подовгу буде тримати в руках жабу. Якщо вбити жабу, то дощ піде. ВИ ЖАБ НЕ ЧІПАЙТЕ!

   • objecto says:

    Ви б краще окрему статтю написали про користь жаб в народному господарстві та медицині, аніж залишати такі коментарі. Тепер ваша любов до цього виду “живності” всім широко відома. Мабуть, казок начитались – царівну шукаєте? Що ж ви стервятників так не захищаєте ? ))) Чи це ви просто так “любите” шановного пана Малашевича ?)))

 • Я says:

  Любімо рідний Черняхів, б через років 400 тут знову лише жаби квакатитмуть…. Дохазяйнуємось

 • Я says:

  Любімо рідний Черняхів, бо через років 400 тут знову лише жаби квакатимуть…. Дохазяйнуємось

Залишити коментар

Gallery
5 26 dsc09698 img_6080
Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930