Люди Черняхівського, Радомишльського і Коростишівського районів не хочуть, щоб у них на городах видобували титан

На найближчій сесії Житомирська обласна рада розглядатиме проект рішення про отримання спеціального дозволу на користування надрами Торчинського родовища титанових руд на території Радомишльського, Черняхівського, Коростишівського районів загальною площею 6129 га. Про такий дозвіл просить національна акціонерна компанія «Надра України».
Сьогодні питання про надання дозволу на користування цим родовищем розглядала постійна комісія обласної ради з питань Чорнобильської катастрофи, екології та використання природних ресурсів.
Комісія одноголосно вирішила відправити питання на доопрацювання, оскільки відсутні рішення районних та сільських рад, угоди землевласників і немає дозволу Держгірпромнагляду.
На засіданні комісії були представники всіх районів, в яких знаходиться родовище титанових руд. Люди активно виступають за зняття цього питання з розгляду, але бояться, що воно може бути винесене повторно одним із депутатів, який лобіює його.
Люди, що живуть в населених пунктах на території Радомишльського, Черняхівського, Коростишівського районів, де знаходиться родовище, хочуть, щоб це питання взагалі не розглядалося. За їхніми словами, коли почнеться розробка цього родовища, то кілька сіл, які знаходяться прямо на його місці, доведеться просто стерти з лиця землі, а навколишнє середовище буде повністю знищене.
“Торчинське родовище – це, звичайно, дуже” смачний “шматок землі, 6 тисяч гектарів із величезними покладами титанових руд. Якщо там почнуть розробку надр, то буде знищена ціла екосистема. Родовища знаходитися прямо під вікнами будинків, під городами і т.д. 10 населених пунктів опиняться під загрозою знищення “, – говорить Станіслав Гуменюк, голова організації “Захистимо Полісся “.
За словами Гуменюка, видобуток ільменітово-титанових руд загрожує зневоднення цих територій, землі втратять свою родючість. Також він зазначає, що люди не вірять в мільйонні інвестиції, які їм обіцяють.

“Людей навіть ніхто не запитав, чи бажають вони бачити на своїй прекрасній землі ці кар’єри. В першу чергу необхідно провести громадські слухання з цього питання. Хочу додати, що вирубка лісів і видобуток копалин в Житомирській області зросла на 154%, а прибуток до обласного бюджету всього на 10%. Про які мільйонні інвестиції може йти мова. Адже компанії, які будуть займатися видобутком, податки платитимуть не в бюджет нашої області, а до бюджетів тих областей, де вони зареєстровані “, – говорить Гуменюк.
Люди бояться, що облрада спробує проштовхнути це питання, як у червні 2012 року – рішення про виділення 30 тисяч гектарів Стремигородського ільменітового родовища.
За словами Миколи Олещенка, першого заступника губернатора області, голови комісії з питань Чорнобильської катастрофи, екології та використання природних ресурсів, на сесії 22 листопада він озвучить рішення комісії про зняття питання з розгляду, але заборонити піднімати його повторно на сесії він зможе.


Житомир.info

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

10 коментарів to “Люди Черняхівського, Радомишльського і Коростишівського районів не хочуть, щоб у них на городах видобували титан”

 • Павло дзюблик says:

  Постійна комісія з питань Чорнобильської катастрофи, екології та використання природних ресурсів, до якої я вхожу, прийняла одноголосне рішення відмовити НАК “Надра України” у наданні погодження на промисловий видобуток корисних копалин. А також не виносити це питанння на сесію обласної ради. До речі, Євген Добряк, з метою недопущення видобутку корисних копалин на цій території зібрав більше пяти тисяч підписів громадян.
  Але 22 листопада більшість може винести це питання з голосу, й проголосувати за нього, так як це відбулося з погодженням на геологічну розробку.

 • АРІЙ ЧИВЕШАЛАМ says:

  Запитання до Павла Володимировича? Яку на вашу думку позицію повинна зайняти Черняхівська районна рада , зокрема депутати від “опозиції” зодля недопущення початку промислових розробок? Тобто які можливі важелі впливу є в арсеналі райдепів? Наприклад прийняти політичну заяву про незгоду з рішенням облради , створити комісію чи робочу групу яка би займалась відпрацювання судового позову до міжнародного арбітражу,пов*язаних з низкою масових та грубих порушень як норм екологічної безпеки так і прав людини та громадянина зокрема,можливо сприятимуть роздуванню цього цинізму та знущання в ЗМІ, є варіант взяти на себе відповідальність по організації народного спротиву , адже народ для чогось обирав в районну раду той же БЮТ,Фронт,Удар тощо. Чому б не оголосити на знак протесту безстрокове голодування , чи пікетувати засідання обласної ради якщо прект рішення плануватиметься до виносу на голосування.Нагадаю про те ,що 26 квітня цього року на 11 позачерговій сесії Районна рада більшістю голосів вже давала погодження , більшістю означає як ні що інше як те ,що “опозиція”теж піднімала долоні “ЗА” . А опісля вже на 13 сесії ,тобто нещодавно для заспокоєння та “умилостивления” виборців” придумали такий собі формальний протест прокурора і ніби здійснивши високоморальний акт “любові до народу” скасували своє попереднє рішення.Вся ця гра була здійснена зодля протягування часу , щоб пройшли вибори , а потім продовжити “титанову окупацію”,тобто рішення 13 сесії Черняхівської районної ради просто на просто формальне позаяк все має вирішити область. Отже повторюю запитання :якою буде позиція районної ради зодля недопущення “титанового геноциду” ?

 • Павло Дзюблик says:

  Шановний Юрію.
  Ви напевно знаєте – я не депутат районної ради. Тому не можу дати чітку відповідь на Ваше запитання. Знаю одне. Зроблю все від мене залежне, аби на сесії 22 листопада, обласна рада не прийняла позитивного рішення по цьому питанню.
  Скажу більше. На цій же комісії першим розглядалося питання винесене обласною прокуратурою. Суть питання: виключити з переліку документів погодження з сільськими, селищними та районними радами. І тільки завдячуючи представникам БЮТу це питання не набрало більшості голосів.

 • АРІЙ ЧИВЕШАЛАМ says:

  Я десь приблизно і очікував на таку відповідь, згоден в облраді опозиція працює принциповіше і Ви без сумніву в тому переліку .Ну що ж Ваші слова дають певне сподівання та підсилюють оптимізм ,будимо надіятись .Дякую!

 • шаман says:

  Є ще одна пропозиція у вирішенні даного питання.Пропоную варіант масової міграції населення а саме – хати в нашому районі заселяються депутатами облради,верхоради, чинушами свіх адміністрацій,клерками з кабінету міністрів,самими міністрами- тобто створюємо на краях кар”єру титанове “межигір”я”. Натомість наші люди заселяються в житло вище перерахованих індивідумів, вважаю обмін справедливим. Хто за приєднуйтесь.

 • Ромео says:

  Да на кол ъх всых

 • шаман says:

  В Українї,як показує життя, слово депутат та слово нормальний немає абсолютно нічого спільного.Скоріш за все правильно побудувати ряд:депутат-бандит-злодій-казнокрад-далі ,прошу, можете дописати і самі.Якщо він(депутат)може був спочатку нормальним то до депутатцтва. А далі-написано вище.

  • Солоха says:

   Да… Розумію після таких коментів депутатів. Я б сама намагалася такою стати… депутат-бандит-злодій-казнокрад-далі…
   Вам навязали, Ви й обираете бандитів-злодіїв-казнокрадів. А потім анонімно розповідаєте як Вам хреново живеться…

Залишити коментар

Gallery
17 34 100_1060 20111012-dsc_2805-edit
Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930