Погода в Черняхові
Курс валют
Хмаринка тегів

Незалежність Україні не подарована – завойована

Здобуття Україною Незалежності та становлення її державності, що стало можливим лише в ХХ столітті, проходило в умовах гострих геополітичних та суспільно – економічних протистоянь, криз та революцій, що по суті призвело до перемоги національно-патріотичних сил в нашій країні. Головною рушійною силою, що нанесла поразку окупаційному режиму, була воля всієї Нації та організована нею військова й політична боротьба не одного покоління.
Перед тим, як Верховна Рада УРСР прийняла та оприлюднила «Декларацію про Державний Суверенітет України» від 16 липня 1990 р. та згодом «Акт про Незалежність України», проголошений 24 серпня 1991 р., відбулась низка історичних подій, які, наче цеглини, лягали в підмурівок найсучаснішої української історії.
Уперше в історії Україна, що являла собою окреме самостійне державно-політичне утворення, виникла в період 1917- 18 років як великий колоніальний уламок ліквідованої в результаті демократичної революції Російської імперії. Після проголошення чотирьох універсалів тодішнього вищого органу влади – Центральної Ради – утворилась незалежна Українська Народна Республіка (УНР), очолювана головою Ц.Р. Михайлом Грушевським.
Естафету боротьби за національне й соціальне визволення нашої Нації в середині ХХ століття перейняла Організація Українських Націоналістів (ОУН), заснована 1929 року Євгеном Коновальцем і зміцнена Степаном Бандерою.
30 червня 1941 року у Львові у вирі Другої світової війни в момент глибокого геополітичного зламу та найстрашнішої воєнної трагедії цього століття ОУН під керівництвом Бандери, беручи на себе всю відповідальність за наслідки, в екстремальних умовах між життям та смертю українського народу, що потерпав від бойових дій між гітлерівськими та більшовицькими загарбниками, прийняла «Акт проголошення відновлення Української Держави» та сформувала уряд на чолі з Ярославом Стецьком. Гітлер виступив проти вільної України, уряд був розігнаний, Бандера та Стецько заарештовані.
Отже, утворення суверенної незалежної України відбулося не випадково – цьому передували велика національно – визвольна боротьба та постійні спроби й намагання українців утвердити свою власну самостійну соборну державу.
Від імені Черняхівської районної організації ВО «Свобода» щиро вітаю всіх жителів району з 22 річницею від дня проголошення Незалежності нашої з вами держави! Зичу всім звитяги та благополуччя! З днем народження тебе, країно!
Слава Україні!
Юрій Малашевич, голова Черняхівської районної організації ВО «Свобода»

fQe-UNe2DhI____2___

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити коментар

Випадкове фото
20 26  dsc_0869
Архів новин
Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Курс валют