Питання про створення Центру первинної медико-санітарної допомоги було зняте з розгляду 18 сесії Черняхівської районної ради VІ скликання самими ж депутатами

Нагадаємо, що цей центр мав би стати комунальною установою Черняхівської районної ради, а отже, фінансуватися з місцевого бюджету. Чи є на це кошти в місцевому бюджеті – питання риторичне. Тож щоб утримувати цей центр ПМСД з новими керівними і технічними посадами, довелося б шукати кошти. Хоча з Житомира вже дали підказку: «оптимізуйте» мережу сільської медицини. А наші вже й відписалися на Житомир про ті 14 фельдшерських пунктів, які можна, по-їхньому «оптимізувати», тобто закрити. Ось таку «медичну реформу» поки що зупинили в районі депутати Черняхівської районної ради, знявши питання про утворення цього горе-центру із розгляду сесії.
На початку сесії було зачитано депутатське звернення Михайла Марчука – члена медичної профільної комісії і лікаря, який з поважних причин був відсутній. У документі говорилося, що створення цього центру – це імітація медичної реформи. А також зазначено, що вже 3 роки немає вакцин ні для дітей, ні для дорослих, бо «три роки не може відбутися тендер».
Головний лікар Черняхівського територіально-медичного об’єднання Віталій Ніколайчук у своїй короткій доповіді зазначив, що створення ПМСД покращить медичне обслуговування населення і наблизить його до людей, а також допоможе залучити в сільську медицину ресурси громади. Найбільш переконливо з уст головного лікаря прозвучав такий аргумент на користь створення ПМСД: на сайті «Моя Черняхівщина» 48% громадян кажуть, що медична реформа потрібна. Так, потрібна. Але чи така?
Особливо емоційно прозвучав заклик Віталія Миколайчука до депутатів взяти безпосередню участь в поліпшенні матеріальної бази районної медицини: іти на село, зробити бодай одну палату, допомагати, шукати ресурси. У цьому його підтримав голова Черняхівської райдержадміністрації Сергій Поліщук, пообіцявши залучити каменярів, підприємців і народного депутата Віталія Журавського для підняття медицини.
Депутат Житомирської обласної ради, заслужений лікар України Василь Нагурний назвав нинішню реформу медицини її знищенням, а Міністерство охорони здоров’я – міністерством захоронення.
Депутат Житомирської облради Павло Дзюблик запитав у голови райдержадміністрації Сергія Поліщука, які фельдшерські пункти були включені у список на «оптимізацію», тобто закриття, у його письмовій відповіді Рижуку. Сергій Поліщук відповів, що відповіді на доручення не давав. І що почув про оптимізацію під час проходження співбесіди керівництва Черняхівського району з керівництвом області. Сказав, що ніколи не погодиться із закриттям фельдшерських пунктів.
Депутат райради Віктор Гуменюк зазначив, що реформувати медицину треба, але робити це на користь людям, а не пускаючи пил в очі. Нинішня ж «реформа» вигідна тому, хто там засів і керує.
Таким чином питання про створення Центру первинної медико-санітарної допомоги було зняте з розгляду 18 сесії Черняхівської районної ради VІ скликання для того, щоб вивчити його більш детально і прийняти рішення на наступній черговій або позачерговій сесії.
Нагадуємо, що переважна більшість жителів країни — 87% — в цілому не задоволені якістю медобслуговування. Ці дані соцопитування агентства IFAK ось уже кілька днів можна побачити і почути в засобах масової інформації. При цьому частка тих, хто в цілому задоволений рівнем медицини в порівнянні з результатами дослідження 2011 року значно скоротилася. Тоді задоволені були 34% українців. Як бачите, знову звалити все на попередників тут не так уже й легко: з 2011 по 2013 в Україні хазяйнувала відома всім «вертикаль влади».
timthumb

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

6 коментарів to “Питання про створення Центру первинної медико-санітарної допомоги було зняте з розгляду 18 сесії Черняхівської районної ради VІ скликання самими ж депутатами”

 • Петрович says:

  Не утворили центр на цій сесії, то утворять на слідуючій. Нажмуть на кожного депутата окремо. Кого налякають. Комусь шось пообіцяють. Так як це зробили в другіх районах.

  • Савчук says:

   В інших районах зробили це на автоматі. Ніхто нічого не обговорював. Дружно підняли руки, проголосували. А потилицю будуть чухати пізніше

 • Юрій Малашевич. says:

  Слід також додати, що минулого пленарного тижня керівництво Верховної зради проігнорувало вимогу фракції Всеукраїнського Об*єднання “СВОБОДА”, щодо розгляду в другому читанні законопроекту №2201 “Про введення мараторію на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров*я. Поки цей законопроект “гуляє” між першим та другимм читанням триватимуть “психо – істеричні” спроби якомога швидше і більше закрити лікарень, амбулаторій та ФАПів. Власне кажучи саме це і пояснює припущення, що в найкоротший термін буде “зігнано” позачергову сесію Черняхівської районної ради, наякій після попереднього “обробітку та промиву мізків наших районних обранців” відбудеться повернення до розгляду цього питання.

  • Собченко Петро says:

   Хай депутати на сесії голосують поіменно. Щоб всі знали, хто вбиває медицину в селах. А значить і самих людей.

 • Одарченко says:

  чомусь не видно лікарів і сільських фельшерів які бастують під адміністрацією проти закривання ФАПів. Їм що всеодно?

 • мирослава says:

  Так і робитимуть. Швидше Центр подавай!Коли отямляться буде пізно!І район залишиться без медицини.Головний лікар у президентський резерв мітить.Решта якось десь пристосуються. А як пристосуватись до такого життя бабусі Секлеті із села Осівка чи Щербини? Чи про таких думать не треба? Про що потім танцюватимуть Сергій Петрович? Про голову районної ради мове не йде .Вона -донєцкая.Там всьо харашо!

Залишити коментар

Gallery
4 9 dsc_0195 100_1565
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031