Голова Черняхівської райдержадміністрації Сергій Поліщук збирається влаштувати на Благовіщення, 7 квітня, загальнорайонний суботник

7 квітня Церкви, що живуть за Юліанським календарем, відзначатимуть один із найбільших празників у літургійному році – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це третє за значенням народно-релігійне свято після Великодня і Різдва Христового. В його основі — «блага вість» архангела Гавриїла Діві Марії про народження у неї божественного немовляти, Спасителя роду людського.
Український народ особливо шанує свято Благовіщення і суворо забороняє всяку працю того дня: на його думку, «навіть птиця на Благовіщення святкує, гнізда не робить».
Незважаючи на народні традиції та релігійні переконання людей, керівництво Черняхівського району збирається влаштувати в цей день загальнорайонний суботник.

Про це написано в розпорядженні голови райдержадміністрації №116 від 14.03 2012 р. Зокрема в документі йдеться:
1.4.Взяти участь у проведенні 07.04.12 «День довкілля» загальнорайонної акції з посадки дерев та наведення санітарного порядку, залучивши до цієї справи політичні партії, громадські організації, навчальні заклади, державні та бюджетні установи. Попередньо визначити види і обсяги робіт закріпити території та забезпечити учасників акції необхідними засобами праці.

На Благовіщення, казали, досить тільки торкнутися якого насіння, чи зерна, щоб воно зараз же втратило свою сходову силу і ніколи не запліднилося.
Все, що належить до зачинання, було обставлено суворими заборонами: Благовіщення — це свято землі, і тому, як писав професор Грушевський, супроти нього наказувано боязкий містицизм, щоб, бува, чимсь його не споганити, не порушити.
Бог благословляє на Благовіщення землю, або, як казали гуцули, — “вкладає в неї голову, щоб її розігріти, і від того будиться всяка живина, що спала в землі — муравлі, жаби, гади. До Благовіщення не можна порати землі, а від Благовіщення можна вже над нею працювати, бо Бог поблагословив того дня рослини — «і всяке диханіє».
Крім того, субота 7 квітня, — Вербна або Лазарева. Увечері починають святити вербу.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

7 коментарів to “Голова Черняхівської райдержадміністрації Сергій Поліщук збирається влаштувати на Благовіщення, 7 квітня, загальнорайонний суботник”

 • П.Морозов says:

  “залучивши до цієї справи політичні партії, громадські організації, навчальні заклади…”. Особливо треба залучати на суботник у Благовіщення навчальні заклади, щоб черняхівські діти уже зараз виростали справжніми атеїстами і згодом під керівництвом колишніх комсомольських лідерів і компартійних інструкторів валили церкви і костьоли, благо їх у Черняхові останнім часом побільшало.

 • АР(ій) -ю- Чивешалам says:

  Немаэ кому підсказати Сергію Петровичу як , що , а головне коли треба щось робити . Червоні прапори піднімати , Державний гімн не співати , іти до кобзаря під марш слов*янки, в знакові для України дні ” забувати піднімати синьо-жовтий прапор” ,тощо . Багато дивного та загадкового є в поведінці цих “поважних людей” НЕ можна їх осуджувати , бо вони жертви . Висновок один , комуно-совдепія це не вада , це діагноз ,іна жаль він не виліковний . Як що людина ідіот це на довго . як що комуніст це на завжди .

 • zemlak says:

  Треба владі нагадати про суботникі на 22 квітня,день народження Леніна вождя всіх бідних,не забуваючи ,шо (Ленин всегда живой).Для спапсения американской экономики предлагается:
  Провести в ближайшую субботу в Черняхове субботник, а в Израиле — шаббадник в пользу Америки.

 • zemlak says:

  Прав тот, у кого больше прав.

 • Stepan says:

  Процвітання нації можливе тільки за сильної духовної основи, яку цілеспрямовано, а може випадково вбиває теперішня влада. Випадково – ще гірше, бо свідчить про абсолютний духовний нігілізм наших правителів та відверте насміхання над нашими традиціями. ЗАПРОДАНЦІ одним словом.

 • peterson says:

  Не запроданці. Просто…не подумали.Тому й перенесли суботник на 31 березня і 5 травня.

  • Stepan says:

   Це так у традиціях нашої влади – не думати. Починаючи з Верховної Ради (як намутили з часом) і до самих низів.

Залишити коментар

Gallery
18 30 100_1598
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031