Табачник позбавляє школярів історії України – ЗМІ

Згідно з наказом міністра освіти, науки, молоді та спорту Дмитра Табачника про нові типові навчальні плани у середній школі, до мінімуму зводиться вивчення української мови та літератури, а курс історії України взагалі скасовується.
Про це повідомляє “Дзеркало Тижня” у статті “Хід конем від Табачника”.
“Маємо підпільно розроблену таємну зброю – наказ міністра щодо нових типових навчальних планів у середній школі. У цьому документі серед різних нововведень, про які ще скажуть своє слово експерти, вирішується і доля наших мови та історії. Перш за все в новому навчальному плані скорочено кількість уроків української мови. Тепер їх буде всього по два на тиждень. Для порівняння: в Російській Федерації на вивчення державної російської мови в шостому класі середньої школи відводиться шість уроків кожного тижня! Відчуваєте різницю?”, – йдеться в статті.
“Не краще вчинили автори нових навчальних планів і з українською літературою. У сьомих, восьмих і дев’ятих класах кількість годин на її вивчення також зменшується. Логічніше, здається, було б зробити навпаки: з огляду на зростання обсягу та складності творів для вивчення, виділити більше часу для їх обговорення в класі разом з учителем. До речі, в російських навчальних планах саме так і зробили.
До яких наслідків приведуть ці кроки міністерства, говорити зайве. Література – сегмент культури народу. Про яку самоідентичність нації можна вести мову, якщо її молоде покоління не буде знати своєї літератури, а отже – і культури?”, – запитує автор Оксана Онищенко.
За її словами, ще гірша ситуація з історією України.
“За задумом керівництва Міносвіти, цей предмет як такий взагалі зникне з розкладу шкільних уроків (хоча традиційно викладався навіть у Радянському Союзі). Замість нього з’явиться новий, інтегрований курс – історія, в якому буде об’єднана всесвітня історія та історія України. Створюється враження, що це трансформована ідея міністра про створення спільного з іншими країнами підручника з історії”, – вказує автор на ідею створення спільного підручника з історії з Росією.
“Якщо мова йде про інтегрований курс, то його концепція досі не розроблена, не обговорена і не прийнята”, – коментує експерт і викладач історії Павло Полянський.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

1 коментар to “Табачник позбавляє школярів історії України – ЗМІ”

Залишити коментар

Gallery
8 13 100_1565 dsc_0867
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031