![27 27](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_dsc08319.jpg)
![31 31](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_dsc08407.jpg)
![img_6080 img_6080](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_img_6080.jpg)
![20111012-dsc_2805-edit 20111012-dsc_2805-edit](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_20111012-dsc_2805-edit.jpg)
Деякі вчені вказують на існування місцевостей, де здібних і талановитих людей народжується значно більше в порівнянні з іншими містами та селами. Схоже на те, що саме до таких належать і Троковичі, події поблизу яких описані навіть в «Історії Русів».
Це село є Малою Батьківщиною багатьох відомих людей, серед яких назву хоча б кількох: Герой Радянського Союзу Михайло Бакалов, член Національної Спілки Письменників України, поет і художник Михайло Сич, Герой Соціалістичної Праці Ніна Рубан, колишній редактор газети «Нове життя» і поет Володимир Горобей, диригент козацького оркестру «Житомиробленерго» «Енергія» Петро Горкуша…
Не пасе задніх і юнь: добре знають у Житомирі молодого талановитого журналіста Віктора Мельниченка. Та, виявляється, є ще молодші. Команда Троковицького природничо-екологічного ліцею нещодавно посіла перше місце у районному конкурсі юних біологів. Її капітан – Анатолій Мельниченко – молодший брат журналіста й гумориста Віктора Мельниченка.
Що не кажи, а приємно, що Троковичі знаходяться в Черняхівському районі.