Погода в Черняхові
Курс валют
Хмаринка тегів

Історія Черняхівщини Анатолій Мельниченко Архієпископ Житомирський і Поліський Володимир Благодійність Василь Капустін Волейбол Волонтери Воїни світла Декомунізація День Незалежності України Дзюблик Земляки Конкретні справи Ксаверівка Мистецтво Наші земляки Некраші Новопіль Павло Дзюблик Партія "КОНКРЕТНИХ СПРАВ" Ремонт доріг Рій "Характерники" Сходи сіл Технічний ліцей Троковичі Україна - це МИ ФК "Технічний ліцей" ЧРГО "Україна - це МИ" Черняхів Черняхівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Черняхівська гімназія Черняхівська селищна рада Черняхівська школа Черняхівський районний будинок культури Юрій Малашевич вибори відпочинок команда КОНКРЕТНИХ СПРАВ місцеве самоврядування новини пожежа поліція районна рада спорт футбол

Это flash облако тегов вы можете найти на сайте "WordPress плагины". Для показа облака необходим Flash Player 9 или выше.

У Житомирі створено оргкомітет із відзначення 100-річчя від дня народження нашого земляка Юліана Мовчана

Уродженець Зорокова лікар і письменник Юліан Мовчан – один із найвідоміших синів Черняхівщини в світі. Він був членом української та американської медичних асоціацій та членом об’єднання українських письменників у вигнанні «Слово». Його ім’я занесено в 24 енциклопедії-довідники різних країн світу, зокрема, до міжнародної книги «Хто є хто серед інтелектуалів».
Юліан Мовчан народився 19 лютого 1913 року в заможній селянській родині в селі Зороків Черняхівського району на Житомирщині. Шкільну освіту здобував у Черняхівській школі та в школі ім. Тараса Шевченка на Мальованці в Житомирі.
1930-го року, аби не бути примусово вивезеним московсько-большевицькими окупантами десь на Сибір чи холодну Північ, Мовчан таємно тікає до Харкова – тодішньої столиці України. Тут в 1932-37 роках він трудиться штатним літературним працівником кількох українських газет, одночасно закінчивши вечірній відділ Українського комуністичного інституту журналістики. У Харкові Ю.Мовчан познайомився з українським поетом В.Сосюрою. Але, переконавшись, що в умовах російсько-большевицької окупації журналіст не може вільно й незалежно висловлювати свої погляди, він вирішує вступити до медичного інституту, який закінчує у Львові 1943 року.
Від 1943-го до 1949-го року Юліан Мовчан працював як лікар у різних шпиталях України, Словаччини та Австрії. Переселившись до США 1949 року, підтвердивши лікарський диплом, Ю.Мовчан працював як практикуючий лікар у штатах Нью-Джерсі та Огайо. Одночасно з лікарською практикою Ю.Мовчан активно займався літературною діяльністю. Крім понад 1900 його статей, розміщених в різних газетах та журналах, ним було видано ряд книг: «Як лікувати себе та інших в наглих випадках» (Мюнхен, 1946), «Що варто б знати» (Канада, 1966), «Записки лікаря» (Аргентина,1982), «Незабутнє і непрощенне» (Аргентина, 1982), «Мої подорожі навколо світу» (США,1985), «Збірка оповідань» (США, 1988).
Доктор Юліан Мовчан був членом української та американської медичних асоціацій та членом об’єднання українських письменників у вигнанні «Слово». Його ім’я занесено в 24 енциклопедії-довідники різних країн світу, зокрема, до міжнародної книги «Хто є хто серед інтелектуалів».
«Здається, що нема в українській діаспорі діяча на духовній ниві, щоб побіч професійної праці був таким популярним між англомовними видавництвами енциклопедичних довідників, як доктор Юліан Мовчан… Доктор Мовчан зі своєю популярністю популяризує й ім’я України, зарізблюючи його в свідомості сотень тисяч західних та азійсько-африканських інтелектуалів», – так писав про Ю.Мовчана Степан Радіон (Австралія).
Помер Юліан Мовчан 6 січня 2001 року в Детройті і похований на українському цвинтарі в Баунд-Бруці поблизу Нью-Йорка.
Книги Юліана Мовчана перевидавалися і в Україні, цим опікувався його племінник Олександр Батанов.
У селі Зорокові на приміщенні школи, де навчався Ю.Мовчан, встановлено меморіальну дошку. У шкільному музеї села , в районній бібліотеці Черняхова та районній лікарні зібрані книги Ю.Мовчана.
До оргкомітету з відзначення 100-річчя з дня народження Юліна Мовчана ввійшли:
Павло Мовчан, письменник, голова Всеукраїнського товариства «Просвіта», народний депутат України, голова оргкомітету;
Ольга Мовчан-Новак, дочка Ю.Мовчана, заступник голови оргкомітету;
Олександр Батанов, племінник Ю.Мовчана, секретар оргкомітету;
Петро Білоус, доктор філологічних наук, професор;
Василь Врублевський, письменник, директор обласної універсальної бібліотеки ім.О.Ольжича;
Віктор Мойсієнко, директор інституту філології та журналістики Житомирського державного університету ім. І.Франка;
Михайло Пасічник, голова Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України;
Віктор Титов, депутат Житомирської обласної ради;
Сергій Юхимчук, поет, журналіст.
Контактні телефони оргкомітету: 0412-26-11-53, 067-5367419, 050-4486137.

Олександр Батанов 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Loading...

2 коментарі to “У Житомирі створено оргкомітет із відзначення 100-річчя від дня народження нашого земляка Юліана Мовчана”

  • Overko Kremeznyy says:

    А чому б не присвоїти Зороківській школі ім’я Юліана Мовчана?

  • Крутивус says:

    Між іншим, скоро школа в Зорокові стане козацьким ліцеєм. І вони захочуть назвати її іменем якого-небудь козака. Чи навіть гетьмана…

Залишити коментар

Випадкове фото
100_1020 100_1507 100_1598
Архів новин
Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Курс валют