![5 5](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_vol1.jpg)
![dsc083613 dsc083613](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/landscape/thumbs/thumbs_dsc083613.jpg)
![12 12](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_img_8773.jpg)
![100_1507 100_1507](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_100_1507.jpg)
Про це повідомляє Житомирська ОДТРК.
Починаючи з 2003 року, навчально-виховний процес у Зороківському ліцеї базується на засадах козацької педагогіки.
Тут діє кіш ім. Богдана Хмельницького, а всі класи поділені на курені. Козацьким самоврядуванням опікується старшинська і козацька рада, яку очолює кошовий отаман.
Скоординовує усію діяльність закладу генерал-хорунжий Олег Шевцов, який і є ініціатором створення маленької козацької держави, де і учні, і вчителі живуть за своїми законами і правилами.
Віднині Зороківський ліцей офіційно став козацьким. Його основним профілем буде військово-патріотичне виховання. А тому велика увага приділятиметься фізичному загартуванню, підготовці юнаків до служби у Збройних Силах України та формуванню в учнів любові до рідного краю, високої моралі і духовності.
У день народження новоствореного закладу відбулася посвята в козачата і ліцеїсти прийняли клятву, пообіцявши бути гідними громадянами держави. Досвідчені представники українського козацтва подарували ліцею обереги: бойовий прапор й ікону з бурштину, та пообіцяли завжди підтримувати нове поповнення козацького братства.
Козацький ліцей працюватиме для тих, хто хоче здобути унікальний життєвий і навчальний досвід, хто хоче зміцнити духовні і фізичні сили.
Так як шлята була носієм державності польської ,монархія відіграла творчу великодержавницьку роллю в москово-росії, так і Запорозька Січ з її козацьким лицарством стала фундуючою формаційно-історичною силою Української держави.Козацька справа була є і завжди буде справою істино українською , справою національною ,справою державною.