![27 27](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_dsc08319.jpg)
![31 31](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_dsc08407.jpg)
![img_6080 img_6080](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_img_6080.jpg)
![20111012-dsc_2805-edit 20111012-dsc_2805-edit](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_20111012-dsc_2805-edit.jpg)
Учора в Житомирі урочисто відкрили пам’ятник на могилі борцям за волю України Миколі Сціборському та Омеляну Сенику. Захід відбувся на території Свято-Преображенського кафедрального обору. У ньому взяли участь голова облдержадміністрації Сидір Кізін, народні депутати України від ВО “Свобода” Ігор Мірошниченко а Олександр Мирний, голова Організації українських націоналісів Богдан Червак, заступник Житомирського міського голови Олександр Бочковський, священнослужителі, представники громадських оргнанізацій, краєзнавці та жителі міста й області, зокрема й Черняхова.
Пам’ятник відкрили 28 березня – у день народження Миколи Сціборського. Ідея увіковічення пам’яті українських націоналістів з’явилася у Сидора Кізіна ще до того, як він став головою облдержадміністрації. Цей знак виготовлений у вигляді хреста, на якому викарбувані слова поета Олега Ольжича: «Державу не твориться в будучині, державу будується нині, це люди – на сталь перекуті в огні, це люди – як брили камінні».
Микола Сціборський та Омелян Сеник присвятили своє життя національно-визвольній боротьбі. Микола Сціборський – ідеолог українського націоналізму, провідник Легії українських націоналістів та один із фундаторів Української військової організації та Організації українських націоналістів. А Омелян Сеник – один із засновників та керівників Української військової організації та Організації українських націоналістів. Діячі загинули 30 серпня 1941 року в Житомирі під час теракту і поховані у спільній могилі на подвір’ї Спасо-Преображенського собору обласного центру.
Усі виступаючі наголошували на одному: тільки своєю єдністю ми можемо протистояти нині російській загрозі вторгнення, адже українці – це могутня і непереборна нація, бо має на кого рівнятися. Наші справжні герої – ті, серед яких Микола Сціборський, Омелян Сеник, бійці Небесної Сотні.
Відкриття пам’ятника закінчилося спільним виконанням гімну України.