Юлія Тимошенко: Нам потрібна децентралізація, щоб село і кожен селянин стали жити краще

Запропонована «Батьківщиною» реформа децентралізації може суттєво покращити життя кожного селянина.

APM6992 У своїх 12 законопроектах єдина фракція, яка переймається долею села, пропонує надати невеликим громадам більше прав, збільшити фінансування і створити вигідні умови для роботи фермерам. Про те, як саме покращиться життя, у своєму звіті розповіла лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко.
Юліє Володимирівно, ваша фракція підготувала пакет законів, які мають врятувати невеликі громади – сільські та селищні. Які зміни передбачаються?
Цей рятівний пакет фракція «Батьківщина» підготувала разом із представниками місцевих громад. Це зміни до Бюджетного і Податкового кодексів, закони, які змінюють земельні відносити, закони про прибирання корупції в земельній сфері. А також закони, спрямовані на економічне посилення сільських, селищних громад і надання справедливого статуту новим фермерським господарствам.
Чи зможе економічне посилення громад запобігти ситуації, яка вже була в 70-ті роки, коли об’єднали колгоспи і зникла майже третина сіл?
Знаєте, питання децентралізації стало для нас одним із головних. Так само, як і в 70-ті роки, ми можемо втратити села. А можемо і навпаки – відродити село за рахунок надання місцевим громадам по всі Україні більших прав і повноважень.
На відміну від тих реформаторів, які сьогодні хочуть швидко об’єднати сільські громади і зекономити кошти на утриманні соціальної інфраструктури, ми наполягаємо на виключно добровільному об’єднанні. Тобто законопроектом передбачається, що на загальних зборах люди самі мають вирішувати, чи приєднуватися їм до громади іншого села, чи ні.
Ми маємо зрозуміти: укрупнення сільських громад може призвести до закриття садочків, шкіл і лікарень у селах, і такі села будуть прискорено вимирати.
За рахунок чого зараз існує село?
Селянське господарство, яке раніше називалося підсобним, тобто сільське подвір’я, годує сьогодні всю країну. У нас понад 30 000 сіл, у яких на сьогодні проживає майже 50% населення України. Це 4,5 млн сільських домогосподарств.
Приблизно 16-18% цих земельних ресурсів дають половину валового виробництва сільськогосподарської продукції. Ви тільки уявіть: це понад 80% молока, понад 90% картоплі, овочів, фруктів, майже половина яєць і м’яса дає те підсобне господарство! Саме у ньому наш порятунок.
Які переваги будуть для фермерів?
Як відомо, українське село деградує. Держава поки не може створити нові робочі місця. А за новим пенсійним законом, якщо в тебе нема страхового стажу (щонайменше 15 років), навіть якщо досягнеш пенсійного віку, не маєш права на соціальний захист.
Тож ми пропонуємо селянину, який має своє підсобне господарство, створити робоче місце прямо на власному подвір’ї. Він вироблятиме продукцію, частина якої піде на власні потреби, а частина – на продаж.
За те, що він працює на своїй землі, продає надлишок і годує країну, ми йому даємо трудовий стаж. Але за однієї умови, що свій товар фермер продає на організованому ринку, тобто там, де можна облікувати товар.
Обліковий ринок – це, власне, відродження кооперативного руху на селі.
І сьогодні нам треба зняти з нього податки, тобто податкова система для кооперативу має бути така, як і для селянина. Тільки за таких умов у фермера купуватиметься його надлишкова продукція за вигідними цінами.
Партія Батьківщина й далі пропонує віддати право розпоряджатися землями місцевій громаді.
Депутати від коаліції та представники територіальних громад одностайно підтримують закон про повернення права територіальним громадам розпоряджатися земельними ресурсами за межами населених пунктів.
Зараз ми хочемо повернути сільській громаді право розпоряджатися землями запасу і резерву, які в неї забрали в Держкомзем ще при прийнятті Земельного кодексу у 2001 році.
Знаєте, до мене доходять чутки: щоб взяти в оренду гектар землі, яку колись забрали в сільської ради, треба заплатити 300 доларів хабаря.
Для вирішення цієї ситуації наша фракція пропонує, щоб право на оренду землі місцеві громади давали на аукціоні і саме тому фермеру, який дасть за неї більше коштів. Потім ці гроші підуть сільській громаді, на розвиток садочків, на ремонт шкіл – на розвиток села.
Ми маємо завжди пам’ятати, що Україна проростатиме селом.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
dsc083613 12 15 25
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031